Google v Česku spouští Street View pro interiéry

tl
31. 5. 2013 7:55
Nová služba umožňuje českým firmám tvořit panoramatické fotky jejich interiérů
Foto: pinktulip-productions.co.uk

Společnost Google v České republice a dalších sedmi zemích spustila službu Business Photos. Tato funkce, která umožňuje firmám zveřejňovat na Mapách Google své interiéry, u nás poběží pod názvem Fotografie firem.

Tato služba se značně podobá oblíbené funkci Street View. Firmy nafotí panoramatické fotky svých prostor, a uživatelé si tak mohou na internetu udělat virtuální prohlídku obchody či restauracemi, které se chystají navštívit.

Samotným firmám Google slibuje především jejich zviditelnění na internetu. Jejich fotky budou dohledatelné ve vyhledávači Google, na Google Mapách a na sociální síti Google+.

Využití služby bude pro firmy zdarma, musí ale počítat s náklady na samotné nafocení interiéru, které mohou provést pouze fotografové autorizovaní Googlem.

Podobnou službu momentálně připravuje i společnost Seznam pro svůj server Firmy.cz, což je možná také důvod, proč u nás Google zavádí službu Fotografie firem tak rychle.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Nový poslanec ANO Samaš složil slib, nahradil Hniličku

Nový poslanec hnutí ANO Miroslav Samaš složil v úvodu jednacího dne sněmovny slib. V dolní komoře nahradil předsedu Národní sportovní agentury Milana Hniličku (ANO). Hnilička se v úterý vzdal mandátu kvůli porušení protiepidemických opatření.

Samaš (54) dříve působil jako místostarosta Rakovníka. Hnilička odešel z dolní komory v souvislosti s víkendovou účastí na oslavě v teplickém hotelu. V čele sportovní agentury by rád zůstal.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy