HTC se daří nejhůř za osm let. Hlásí propad o 91 %

tl
14. 1. 2013 16:26
HTC se daří s každým čtvrtletím méně. Může za to konkurence a špatný marketing
Foto: GSMARENA.COM

Ačkoliv bývá poslední čtvrtletí díky Vánocům pro výrobce elektroniky zpravidla nejvýdělečnější, firma HTC se z konce roku 2012 rozhodně radovat nemůže. Její zisk se totiž ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku propadl meziročně o 91 procent na jednu miliardu tchajwanských dolarů (674,9 milionu korun).

Zisk tchajwanské společnosti se výrazně snížil i oproti třetímu čtvrtletí roku 2012, kdy činil 3,9 miliardy tchajwanských dolarů, což je přibližně 2,5 miliardy korun.

Zisky firmy jsou na tom v současné době nejhůře za posledních osm let. Hlavní příčinou neúspěchu asijského výrobce smartphonů je silná konkurence v podobě Samsungu a Applu, které trh s telefony v současnosti ovládají. Na vině je ale také nevýrazný marketing společnosti, který není schopen její produkty dostatečně prosadit.

Firmě rozhodně nepomůže ani to, že na letošním veletrhu CES, který proběhl minulý týden v Las Vegas, nepředstavila žádný nový telefon, se kterým by mohla ohrozit svou konkurenci. Její momentálně nejvybavenější model HTC Butterfly s Full HD displejem navíc stále není dostupný pro evropské trhy.  

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Soud ve Štrasburku připustil klimatickou žalobu na 33 zemí, včetně Česka

Za přípustnou označil Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku klimatickou žalobu šesti dětí a mladých lidí z Portugalska, kterou podali na 33 zemí včetně Česka. Informovala o tom agentura DPA, podle které tak padla první velká překážka ve snaze přimět evropské vlády ke zlepšení boje proti klimatickým změnám. Žalobu podala skupina, jejíž nejmladší člence je teprve osm let, v září. Žalované státy se k ní budou muset vyjádřit do konce února příštího roku.

"Cílem žaloby je získat právně závazné rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva, který bude po vládách v Evropě vyžadovat, aby podnikly potřebné naléhavé kroky a zastavily klimatickou krizi," stojí na stránkách věnovaných žalobě.

Šestice mladých lidí z portugalského hlavního města Lisabonu a z města Leiria a jeho okolí, kterým je od osmi do 21 let, podala žalobu v reakci na ničivé požáry v roce 2017, při kterých v jihoevropské zemi zemřelo přes 120 lidí. Vědci podle stěžovatelů potvrdili, že klimatické změny hrály při vzniku a šíření požárů roli.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražští radní nesouhlasí se změnou územního plánu k nové ranveji na letišti

Pražští radní nedoporučili změnu územního plánu nutnou pro stavbu nové ranveje, kterou plánuje státem vlastněné ruzyňské letiště. Změna byla původně navržena ke schválení, radní však většinou hlasů byli pro nedoporučující stanovisko. O změnách s konečnou platností rozhodne zastupitelstvo. S výstavbou paralelní dráhy chce letiště začít zhruba za pět let.

Nová ranvej má doplnit stávající, a tím navýšit kapacitu až na 30 milionů cestujících ročně. Loni jich terminály na Ruzyni odbavily rekordních 17,8 milionu, což bylo podle zástupců letiště na hraně kapacity. Letos kvůli koronaviru provoz klesl na minimum. Podle dřívějších plánů by letiště chtělo získat stavební povolení ke stavbě v roce 2025 a stavbu dokončit o tři roky později. Náklady jsou odhadovány na zhruba devět miliard korun.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Skokani vynechají i další závody SP, řeší se návrat z Finska

Čeští skokani na lyžích neabsolvují po nedělním závodu ve finské Ruce ani Světový pohár v Nižním Tagilu v tomto týdnu. Zatímco ostatní týmy dnes odletěly speciálem do Ruska, Češi po pozitivním testu Filipa Sakaly na koronavirus zůstávají ve Finsku v karanténě a řeší se jejich přesun domů.

Sakala, který v létě nemoc covid-19 prodělal, měl pozitivní test v neděli. Ostatní závodníci Viktor Polášek, Vojtěch Štursa a Čestmír Kožíšek sice byli negativní, ale museli také do karantény.

"Jsou na hotelu, každý musel do svého pokoje a jednáme, kdy je finská hygiena pustí do Česka. Snad to vyjde. Situace se vyvíjí každou hodinu," řekl ČTK za vedení skokanského úseku lyžařského svazu Jan Baier.

Další zprávy