HTC se daří nejhůř za osm let. Hlásí propad o 91 %

tl
14. 1. 2013 16:26
HTC se daří s každým čtvrtletím méně. Může za to konkurence a špatný marketing
Foto: GSMARENA.COM

Ačkoliv bývá poslední čtvrtletí díky Vánocům pro výrobce elektroniky zpravidla nejvýdělečnější, firma HTC se z konce roku 2012 rozhodně radovat nemůže. Její zisk se totiž ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku propadl meziročně o 91 procent na jednu miliardu tchajwanských dolarů (674,9 milionu korun).

Zisk tchajwanské společnosti se výrazně snížil i oproti třetímu čtvrtletí roku 2012, kdy činil 3,9 miliardy tchajwanských dolarů, což je přibližně 2,5 miliardy korun.

Zisky firmy jsou na tom v současné době nejhůře za posledních osm let. Hlavní příčinou neúspěchu asijského výrobce smartphonů je silná konkurence v podobě Samsungu a Applu, které trh s telefony v současnosti ovládají. Na vině je ale také nevýrazný marketing společnosti, který není schopen její produkty dostatečně prosadit.

Firmě rozhodně nepomůže ani to, že na letošním veletrhu CES, který proběhl minulý týden v Las Vegas, nepředstavila žádný nový telefon, se kterým by mohla ohrozit svou konkurenci. Její momentálně nejvybavenější model HTC Butterfly s Full HD displejem navíc stále není dostupný pro evropské trhy.  

 

Právě se děje

před 8 minutami

Produkce medu loni klesla o 40 procent, vyrobilo se ho nejméně od roku 1993

Produkce medu loni klesla o 40 procent na 4997 tun, uvedl Český statistický úřad (ČSÚ). To je nejméně od vzniku Česka v roce 1993. Podle Českého svazu včelařů může jít o nejhorší rok za půl století.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Soud v Senegalu obvinil opozičního politika ze znásilnění. Zemi zaplavily protesty

Senegalský soud v pondělí obvinil opozičního politika Ousmana Sonka ze znásilnění a na kauci ho propustil. Oznámila to agentura Reuters, podle níž by mohlo Sonkovo propuštění pomoci uvolnit napětí, které v zemi panuje od minulého týdne.

Sonkovi příznivci považují obvinění za vyřizování politických účtů. Několik dní proti Sonkově uvěznění protestovali a v pondělí měl začít další třídenní protest. Senegal byl dosud považován za stabilní zemi v jinak neklidné oblasti. Současné nepokoje jsou největší za mnoho let.

Sonko vznesená obvinění odmítl a řekl, že jsou motivovaná politicky. Jeho případ obrací pozornost na prezidenta Mackyho Salla. Podle opozice se bezdůvodně zaměřuje na politické soupeře. Panuje podezření, že bude chtít své působení ve funkci prodloužit nad ústavně povolený dvojí mandát.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalistky čeká na ME Francie, Rusko a Chorvatsko

České basketbalistky se na červnovém mistrovství Evropy utkají v základní skupině D ve Štrasburku s domácí Francií, Ruskem a Chorvatskem. Rozhodl o tom dnešní los ve Valencii, kde turnaj vyvrcholí. V případě úspěchu se tam svěřenkyně trenéra Štefana Svitka budou stěhovat na semifinále či zápasy o konečné umístění.

před 1 hodinou

Praha poskytne šest bytů Bělorusům pronásledovaným režimem

Pražský magistrát poskytne šest bytů běloruským občanům, kteří se stali obětí represí režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. Čtyři byty jsou určeny pro rodiny a dva byty pro jednotlivce. Nájemné bude 180 korun za metr čtvereční měsíčně. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Praha v minulosti podpořila opozici v Bělorusku například vyvěšením vlajky na magistrátu a nasvícením Petřínské rozhledny. O byty město požádal odbor azylové a migrační politiky ministerstva vnitra.

"Stojím za svobodným Běloruskem a demokratickými hodnotami a odsuzuji násilí proti tamním obyvatelům. Teď se navíc ze symbolické roviny posouváme ke konkrétním krokům," uvedl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Ve většině případů se podle dokumentu jedná o rodiny v mladším produktivním věku. Stát běloruským občanům nabídne podporu sociálních pracovníků, tlumočníka nebo pomůže se zaplacením prvních nájmů a základním vybavením bytů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy