CES 2013: Tegra 4, Ultra HD televize a Optimus G2

tl
5. 1. 2013 11:10
Samsung změní tvář a nVidia ukáže Tegru 4. To bude CES 2013
55 palcová OLED TV firmy LG
55 palcová OLED TV firmy LG | Foto: LG

Veletrh spotřební elektroniky CES 2013 startuje v úterý 8. ledna v Las Vegas. Každoročně je na něm představena řada novinek předních světových výrobců elektronicky. Co nás čeká letos?

Nejvýraznějším aktérem letošního veletrhu bude pravděpodobně Samsung. Už v průběhu minulého roku se začalo hojně mluvit o tom, že tato jihokorejská firma plánuje na CES představit úplně novou tvář své značky, která by jí měla pomoci přilákat co nejvíce nových zákazníků ze západních zemí. Jak moc radikálně se Samsung promění uvidíme až příští týden.

Televize s Ultra HD a LG Optimus G2

Velkou novinkou bude také představení prvních Ultra HD televizí, jejichž displeje mají čtyřikrát vyšší rozlišení, než běžné HD televize. Ačkoliv Ultra HD televize předvedou i výrobci jako Sony nebo LG, Samsung velkou část pozornosti strhne tím, že ukáže Ultra HD televizor s největší 85palcovou úhlopříčkou.

Významným účastníkem veletrhu bude i další jihokorejská firma LG. Ta by kromě nových televizí měla také představit svou novou vlajkovou loď, telefon LG Optimus G2.

Intel sníží spotřebu, nVidia navýší výkon

Od společnosti Intel se letos očekává, že na CES 2013 představí své čipy s architekturou Haswell, které budou určené pro novou generaci ultrabooků. Díky této nové architektuře by měly přenosné počítače získat výrazně vyšší výdrž.

Procesor Tegra 3 od nVidie se během loňského roku objevil v řadě úspěšných zařízeních, mezi které patří například tablet Nexus 7 nebo telefon HTC One X+. Na letošním ročníku veletrhu by nám měl být představen nástupce Tegry 3, procesor Tegra 4. Tento procesor by měl být zřejmě taktován na frekvenci okolo 1,8GHz a měl by se objevit v letošních tabletech se systémy Android a Windows 8

 

Právě se děje

před 8 minutami

V ČR žije 10,68 milionu lidí, počet obyvatel vzrostl za tři čtvrtě roku o více než 31 tisíc

Počet obyvatel České republiky za letošních devět měsíců vzrostl o 31 400 na 10,68 milionu. Ovlivnila to zejména zahraniční migrace. Narozených bylo více než zemřelých.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Benešovská nemocnice funguje po kybernetickém útoku stále v omezeném provozu

Provoz v benešovské nemocnici je po útoku počítačovým virem stále omezený. IT specialisté pracují na nápravě, zařízení ale zatím funguje ve stejném režimu jako ve středu, kdy ke kybernetickému útoku došlo, uvedl mluvčí nemocnice Petr Ballek.

V nemocnici se ráno sešel krizový štáb, změny podle mluvčího zatím žádné nejsou. "Situace je stejná, uvidíme v poledne," uvedl Ballek. Dodal, že kvůli omezenému režimu bylo dosud přesunuto do jiných nemocnic devět pacientů.

Stále nelze spustit žádný přístroj včetně počítačové sítě, všechny plánované operace nemocnice zrušila a lékaři nemohou v ordinacích ani vyšetřovat. Pro hospitalizované byl zajištěn náhradní provoz. Na nápravě nemocnice spolupracuje i  se specialisty na kybernetickou bezpečnost, problémy nicméně mohou teoreticky trvat i týdny.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

V Británii se otevřely volební místnosti, průzkumy očekávají výhru konzervativců

V Británii začaly ve čtvrtek v 08:00 středoevropského času předčasné parlamentní volby. Mají vyřešit patovou situaci, která nastala kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie. Voliči mohou hlasovat až do 23:00 hodin. 

Podle průzkumů veřejného mínění se čeká vítězství vládní Konzervativní strany premiéra Borise Johnsona. Zda se jí podaří získat v Dolní sněmovně většinu, ale není jisté. V případě, že by konzervativci absolutní většinu neměli, mohl by se moci chopit menšinový kabinet v čele s labouristou Corbynem, který by si ale musel vyjednat podporu menších stran.

Premiér Johnson chce brexit v případě vítězství ve volbách dokončit a opustit evropský blok 31. ledna příštího roku. Pokud by se ale příštím britským premiérem stal Corbyn, čekalo by Brity druhé referendum o brexitu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy