Samsung předvedl prohnuté televize i telefon a 3D foťák

tl
10. 1. 2013 19:04
Smartphony a tablety nebyly. Přesto Samsung na CES 2013 zaujal
Foto: theverge.com

Samsung sice letos na CES nepředvedl žádný nový tablet ani očekávaný smartphone Galaxy S IV, přesto jeho předváděcí akce patřily na veletrhu k těm nejsledovanějším. Mezi nejzajímavější novinky jihokorejského výrobce patřily především televize se zakřivenou obrazovkou, telefon s ohnutým displejem a nový chytrý fotoaparát.

OLED televize s dovnitř zakřivenou obrazovkou Samsung představoval s velkou slávou a tvrdil, že s takovým zařízením přichází jako první na světě. O prvenství se ale musí Samsung podělit se svým konkurentem LG, který podobné televizory na CES 2013 předvedl také. Hlavním účelem prohnutých televizí je především vtáhnout diváka co nejvíce do obrazu a zintenzivnit tak dojem ze sledování filmů či hraní her. První televize tohoto typu by měl Samsung začít prodávat zhruba od poloviny roku.

Nerozbitný displej?

Technologii ohebného OLED displeje předvedl Samsung i na prototypu neznámého smartphonu. Tento displej je sešikmený přes hranu telefonu, čímž je vytvořen pruh, který je opticky částečně oddělen od zbytku obrazovky. V této části displeje se potom mohou zobrazovat například přijaté zprávy nebo aktuální vývoj na burze, jak to ukazuje video ze serveru The Verge. Velkou výhodou tohoto typu displeje by mělo být především to, že je mnohem odolnější vůči nárazům.

Chytrý 3D fotoaparát

Neméně zajímavě působí nový fotoaparát NX 300, který se podobně jako například Galaxy Camera řadí do kategorie chytrých foťáků. NX 300 lze přes vytvořenou Wi-Fi síť spojit s mobilem, skrze který fotoaparát odesílá právě pořízené snímky do internetových alby jako je Picasa či Facebook. Telefon potom může posloužit také jako dálkový ovladač foťáku.

NX 300 má špičkový APS-C čip zvládající rozlišení až 20 megapixelů, obrazový procesor DRIMe IV a dotykový výklopný AMOLED displej s úhlopříčkou 3,31 palce. Při připojení speciálního objektivu je NX 300 schopen fotit a natáčet ve 3D.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Smartwings po téměř dvou letech vrátily do provozu Boeing 737 MAX

Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8. Před dnešním letem do Malagy dopravce letadlo podle požadavků upravil a ve středu s ním úspěšně provedl ověřovací let. Do léta chce letecká společnost postupně nasadit i zbylých šest těchto letounů, informovaly dnes Smartwings.

Letadla Boeing 737 MAX byla celosvětově odstavena od března 2019 kvůli dvěma nehodám, při nichž zahynulo 346 lidí. V závěru letošního ledna jejich provoz povolila Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA).

"Naší absolutní prioritou je bezpečnost našich cestujících a posádky. Žádný stroj nepodstoupil takové prověrky bezpečnosti v historii letectví jako letoun Boeing 737 MAX. Věříme, že důvěra v tento letoun se velmi rychle obnoví," uvedl člen představenstva a generální ředitel Smartwings Roman Vik.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Londýn oznámil další sankce vůči barmským armádním činitelům

Británie dnes oznámila, že přidává na sankční seznam další barmské vojenské představitele kvůli jejich zapojení do převratu, který tento měsíc vedl ke svržení zvoleného barmského vedení. Britský ministr zahraničí Dominic Raab uvedl, že na seznamu se k 19 barmským vysoce postaveným armádním činitelům přidává šest dalších jmen. Informovaly o tom agentura AP a Reuters.

Na černé listině se ocitl také generál Min Aun Hlain, který se po svržení vlády postavil do čela státu. Opatření přijaté Londýnem má zamezit osobám na seznamu v cestách do Británie a znemožnit britským podnikům či institucím, aby obchodovaly se společnostmi vlastněnými těmito barmskými vojenskými představiteli.

Británie oznámila, že ukončuje programy pomoci, v rámci nichž byly prostředky posílány barmské vládě. Dodala ale, že pomoc se i nadále dostane k "nejchudším a nejzranitelnějším v zemi".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Koronavirový příspěvek podnikatelům se zdvojnásobí na 1000 korun, schválil Senát

Příspěvek podnikatelům a společníkům malých firem, jejichž činnost omezila vládní opatření proti epidemii koronaviru, se zdvojnásobí na 1000 korun denně. Pracovníkům na dohodu zůstane denní příspěvek 500 korun. Příspěvek už nebude navázán na nouzový stav. Na podporu dosáhnou ti, jejichž tržby se snížily minimálně o 50 procent. Ve čtvrtek to schválil Senát. Novelu nyní dostane k podpisu prezident. Bonus bude podle předlohy vyplácen za únor a březen. Vláda ale zákonem získá mandát zavést další bonusová období, která odpovídají vždy jednomu dalšímu kalendářnímu měsíci, a to nejdéle do konce roku 2021.

Zdroj: ČTK
Další zprávy