Street View nahlédlo do Kennedyho vesmírného centra

Datarama
2. 8. 2012 8:16
Kennedyho vesmírné centrum oslavilo padesát let. Google Street View k této příležitost nahlédl do jeho hangárů
Foto: Reuters

Florida - Kennedyho vesmírné centrum, které od konce šedesátých let až do ukončení činnosti amerických raketoplánů v roce 2010 vysílalo kosmonauty do vesmíru, oslavilo půlstoletí existence a byl u toho Google se svou službou Street View.

Softwarový gigant tam pro své reálné mapy nafotil na šest tisíc panoramatických snímků, což představuje dosud největší kolekci jednoho konkrétního místa.

Uživatelé se tak mohou podívat do míst, kam by se za normálních okolností jako návštěvníci centra nedostali. Snímky pro Street View navíc vznikly hned po ukončení činnosti raketoplánů a v hangárech se stále nacházely stroje Atlantis a Endeavour.

Dle vyjádření Ryana Taylora, produktového manažera speciálních kolekcí služby Street View, pro technologický server TechCrunch se Google snaží zmapovat místa s určitým kulturním významem. Dosud to znamenalo například Stonehenge, Versaille nebo desítky muzeí po celém světě.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 18 minutami

Vicepremiér Hamáček zkolaboval, v péči lékařů ale není. Řekl to Blesku. Kvůli indispozici nebude odpoledne ve sněmovně, večer chce dorazit na grémium

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Zeman navrhl místo v radě Ústavu pro studium totalitních režimů historika Šustka

Prezident Miloš Zeman navrhl Senátu na post dlouhodobě neobsazeného člena rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) historika Vojtěcha Šustka. Na Twitteru to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Podrobnosti o navrhovaném historikovi neuvedl. Šustek pracuje jako archivář Archivu hlavního města Prahy v oddělení fondů státních orgánů.

Rada ÚSTR má ze zákona sedm členů, které volí Senát. Čtyři členy rady navrhují občanská sdružení, dva sněmovna a jednoho prezident.

Od ledna 2017 je v radě neobsazeno místo po zesnulé Naděždě Kavalírové, která byla dlouholetou předsedkyní Konfederace politických vězňů. Prezident Zeman dosud za ni nenabídl Senátu náhradu, kterou by horní komora akceptovala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy