reklama
 
 

Ballmer: Počítače s Windows 8 přijdou na trh v říjnu

9. 7. 2012
Foto: Microsoft
Bude to impozantní rok, věští šéf Microsoftu

Toronto - Počítače s nejnovější verzí světově dominantního operačního systému pro osobní počítače Windows se začnou prodávat v říjnu. Oznámil to šéf společnosti Microsoft Steve Ballmer.

Softwarový gigant chce se systémem Windows 8 vstoupit na trh tabletů a chytrých mobilních telefonů.

Ballmer označil Windows 8 za nejvýznamnější nový produkt firmy od Windows 95 před 17 lety.

Bude to impozantní rok

Připomněl také, že Microsoft do konce roku kromě Windows 8 hodlá představit také svůj první tablet pod názvem Surface, novou verzi kancelářského balíku Office a přepracovaný software pro mobilní telefony.

"Bude to impozantní rok. Bude to rok nevídaných příležitostí," řekl Ballmer na setkání s více než 16 tisíc podnikatelskými partnery v Torontu. "Bude to největší vstup produktů a služeb v historii naší firmy na trh a vytvoří to ohromné příležitosti pro naše partnery," prohlásil Ballmer.

Ballmer uvedl, že Microsoft začne posílat Windows 8 svým partnerům ve výrobě první srpnový týden. Do konce října by měly být počítače s novým systémem široce dostupné.

Microsoft se s novými Windows snaží dostat na pole tabletů a chytrých mobilních přístrojů, kde dominují firmy Apple a Google. Nový systém proti předchozí verzi firma od základu přepracovala. Mimo jiné dostal nové rozhraní pro dotykové ovládání používané právě v tabletech a mobilech.

Microsoft také oznámil akvizici firmy Perceptive Pixel, která vyvíjí velké bezdotykové displeje. Hodnotu transakce nesdělila. Perceptive Pixel vznikla v roce 2006 a mezi své zákazníky řadí zejména zpravodajský televizní kanál CNN, který její produkty využil poprvé k pokrytí prezidentských voleb roku 2008.

autor: ČTK | 9. 7. 2012

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama