USA přišly o první místo v žebříčku konkurenceschopnosti, vede Hongkong

ČTK ČTK
30. 5. 2016 22:05
Lausanne - Spojené státy v letošním roce přišly o vedoucí pozici v žebříčku ekonomické konkurenceschopnosti sestavovaném švýcarskou obchodní školou IMD. Na prvním místě je vystřídal Hongkong. Česká republika stoupla o dvě příčky na 27. místo a dosáhla nejlepšího umístění z bývalých komunistických zemí střední a východní Evropy. Vyplývá to z údajů, které dnes IMD zveřejnila. Německo skončilo na 12. místě, zatímco loni bylo desáté. "Největším nebezpečím pro Německo je pocit sebeuspokojení," uvedl podle agentury Reuters profesor Arturo Bris. Slovensko obsadilo 40. příčku, oproti předchozímu roku si tak polepšilo o šest míst. Na posledním místě z 61 zemí v žebříčku skončila Venezuela.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy