Telefónica zvýšila zisk, i díky Telecomu

eko, ČTK
1. 3. 2006 9:44
Madrid - Čistý zisk španělského telekomunikačního gigantu Telefónica vzrostl za loňský rok o 40 procent na 4,45 miliardy eur. Přispěly k tomu akvizice v čele s koupí Českého Telecomu.

Akvizice v České republice a v Latinské Americe se odrazily i v tržbách, které vzrostly o 25 procent na 37,88 miliardy eur. Dopomohl k tomu i přirozený růst zákazníků Telefóniky v aktivitách typu přístupu k rychlému internetu.

Výsledky překonaly očekávání analytiků. Ti podle agentury Reuters čekali zisk 4,3 miliardy eur a tržby 37,55 miliardy eur. Provozní zisk skupiny stoupl o 25 procent na 15,28 miliardy eur.

Telecom je součástí Telefóniky od poloviny loňského roku. Španělská skupina získala od státu 51 procent akcií a dalších 18 procent odkoupila na trhu od ostatních akcionářů.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy