Firmě Caterpillar rostou zisky a ekonomové se radují

ČTK ČTK
22. 7. 2011 15:53
Firma těží z růstu ekonomik v Asii, Latinské Americe i Africe
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

New York - O skoro polovinu se zvýšil čtvrtletní zisk americkému výrobci těžkých stavebních strojů Caterpillar. Dosáhl 1,02 miliardy USD (17,3 mld Kč), což meziročně o 44 procent více.

Firma také díky vysoké poptávce po těžké technice současně zlepšila výhled tržeb na celý letošní rok.

Caterpillar zvýšil odhad tržeb za celý letošní rok na 56 miliard až 58 miliard USD z původních 52 miliard až 54 miliard USD.

V USA jen slabý růst

Ředitel firmy Doug Oberhelman dodal, že ekonomické oživení v USA je slabší, než se čekalo, avšak firma stále čeká mírný růst v zemi, zvláště poté, co se zákonodárci dohodnou na zvýšení stropu pro zadlužení a obchodní politice. Silný růst však firma očekává v rozvojových zemích v Asii, Latinské Americe, Africe a na Blízkém východě.

Hospodaření Caterpillaru je indikátorem zdraví globální ekonomiky, protože firma je největším světovým výrobcem zařízení pro stavebnictví a těžbu. Když ekonomika roste, Caterpillar prodá více rypadel, těžebních a dalších strojů.

 

Právě se děje

před 26 minutami

MS hokejistek bylo krátce před začátkem zrušeno kvůli obavám z koronaviru

Kvůli obavám ze šíření koronaviru bylo zrušeno mistrovství světa hokejistek v Kanadě, které mělo začít za účasti českého týmu 6. května. Mezinárodní hokejová federace (IIHF) chce jednat o náhradním termínu, aby se vrcholná akce mohla uskutečnit.

Šampionát byl dva týdny před začátkem zrušen z rozhodnutí vlády provincie Nové Skotsko. Konat se mělo ve městech Halifax a Truro. "Je to nepříjemná zpráva, kterou jsme dostali krátce před začátkem turnaje," řekl prezident IIHF René Fasel, který věřil, že byla připravena adekvátní bezpečnostní opatření pro hráčky, funkcionáře, fanoušky i obyvatele obou kanadských měst.

Další zprávy