Aféra vadných hraček pokračuje. Mattel už zase stahuje

rg, WSJ
26. 10. 2007 13:30
Z trhu muselo přes 55 tisíc kousků
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Brusel - Předvánoční šílenství kolem zdraví nebezpečných hraček pokračuje.

Americký výrobce hraček Mattel totiž oznámil, že stáhl z prodeje dalších 55 500 kusů výrobků pro děti ze série "Go Diego Go". Tyto hračky, které byly vyvezeny do Spojených států, Kanady, Anglie a Irska, totiž měly vysoký obsah olova v laku. Informoval o tom list Wall Street Journal.

Ačkoliv se tentokrát jednalo o poměrně malý počet výrobků, za poslední dobu se u Mattelu z důvodu olova stahovalo již počtvrté. Například v srpnu se jednalo o jeden a půl milionu hraček.

Viceprezident Mattelu pro korporátní odpovědnost Geoff Massingberd, říká, že společnost nyní testuje vzorky většiny hraček, které před Vánocemi hodlá vypustit do světa.

Právě stahovaná várka jedovatých hraček byla vyrobena mezi 17. květnem a 11. srpnem. Jejich formování a barvení dostala jako zakázku čínská společnost Man Shing, která úkol později postoupila firmě Hua Yi. Ta používala neschválený postup.

Mattel tedy stáhl z amerického trhu 38 000 hraček, z Anglie a Irska 12 000 hraček a z Kanady 5 500 kusů. Aféra okolo jedů v hračkách se v říjnu projevila v poklesu zisků o devět desetin procenta.

V souvislosti s Mattelem řekla eurokomisařka pro ochranu spotřebitelů Meglena Kuneva, že na zpřísnění kontrol je ještě mnoho práce. Globální nabídkové řetězce s sebou nesou nové výzvy a otevřený trh je postaven na zákazníkově důvěře, dodala.

Souvislosti:

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy