Číňanka se v nich pokouší hůlkami konzumovat typické italské pokrmy - pizzu, špagety či sicilské cannoli. D&G v nich láká na plánovanou módní přehlídku v Šanghaji, již později zrušila. Návrháři se za spornou reklamu omluvili.
Rozhořčení umocnil komentář původem údajně z Instagramu návrháře značky Stefana Gabbany, který také koloval po čínském internetu. Gabbana v něm mluví o "špinavé, smradlavé a nevzdělané čínské mafii" a přidává nelichotivý emotikon. Módní dům později oznámil, že se do návrhářova instagramového účtu i účtu značky někdo naboural.
"Omlouváme se za nedorozumění," uvedli Dolce a Gabbana ve videu, v němž ujišťují, že byli vychováni k respektu k různým kulturám a že Čínu a její kulturu milují. Na závěr řeknou "promiňte" v mandarínštině.
Čínští zákazníci zaplatí v rámci celého světa přes třetinu výdajů za luxusní zboží a čím dál častěji si tyto produkty kupují spíše na domácím trhu než během zahraničních cest.
Třebaže se značka D&G pokouší v Číně více prosadit, nejde o první faux pas, kterého se zde dopustila. Naposledy módní dům vzbudil rozhořčení na sociálních sítích reklamami, jež ukazovaly temné stránky čínské každodennosti.