Simpsonovi v jedné rodině s Avengery. Akcionáři Disney schválili koupi 21st Century Fox

Přemysl Danda
27. 7. 2018 16:15
Akcionáři Disney rozhodli, že za 71 miliard koupí 21st Century Fox. Transakci povolil antimonopolní úřad, jedná se o jednu z největších mediálních akvizic.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Walt Disney Company

New York - Akcionáři zábavního gigantu Disney schválili převzetí mediální společnosti 21st Century Fox za více než 71 miliard dolarů. Uskuteční se tak jedna z největších akvizic v mediálním prostředí v historii. Disney získá seriály jako Simpsonovi či Homeland.

V červnu transakci povolil i americký antimonopolní úřad. Podmínkou ovšem je, že Disney se musí zbavit 22 lokálních sportovních kanálů.

V mediálním přetahování tak Disney porazil svého velkého konkurenta Comcast, který se o koupi Foxu také zajímal, ale minulý týden od tohoto plánu ustoupil. Comcast byl za Fox ochoten nabídnout "jen" 65 miliard dolarů, tím ovšem donutil Disney zvýšit svoji původní nabídku o téměř dvacet miliard dolarů. Už nyní přitom vlastní studia jako Marvel, Lucasfilm nebo Pixar.

Hlavním důvodem k mediální přetahované je především neustále rostoucí fenomén internetových televizí, zejména Netflixu, Amazonu a Hulu. Ty se staly tak populární, že Američané opouštějí předplatné kabelových televizí a masově přecházejí k těm internetovým.

Zisk Foxu poskytne společnosti Disney kultovní zábavu od Simpsonů až po X-meny. Pro Disney je navíc velmi důležitý i podíl Foxu právě v internetové televizi Hulu, po spojení se tak Disney stane většinovým vlastníkem jednoho z mála skutečných konkurentů Netflixu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

V Indianapolis se střílelo. Osm lidí přišlo o život, útočník zřejmě spáchal sebevraždu

Při střelbě u logistického centra kurýrní služby Fedex v americkém městě Indianapolis přišlo o život osm lidí, další nejméně čtyři lidé byli hospitalizováni. Policejní mluvčí uvedla, že útočník je mrtvý, zřejmě spáchal sebevraždu. Lidem podle ní nehrozí další nebezpečí.

Incident se stal nedaleko mezinárodního letiště u hlavního města státu Indiana asi půl hodiny před půlnocí místního času (asi 06:30 SELČ). Jeden ze svědků vypověděl, že na místě viděl muže se zbraní, z níž několikrát vystřelil. Jiný člověk řekl, že jeho neteř seděla v autě a strhla se u ní střelba. Se zraněním paže ji poté záchranáři odvezli do nemocnice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy