Regiojet ruší stevardky ve většině spojů. Chybí zaměstnanci, kávu si lidé nalijí sami

Ekonomika Ekonomika
Aktualizováno 14. 6. 2019 14:28
RegioJet během léta skončí na většině vnitrostátních linek s obsluhou v autobusech. Důvodem zrušení stevardů je nedostatek lidí. Pro cestující zavede dopravce samoobslužný palubní servis.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: RegioJet

Informoval o tom server Zdopravy.cz. Změna se týká linek Praha - Plzeň, Praha - Liberec, Praha - Chomutov/Jirkov/Most, Praha - Jihlava - Brno, Brno - Ostrava, Brno - Zlín a Olomouc - Zlín.

Stevardky naopak zůstanou pouze na lince z Prahy do Českého Krumlova a Karlových Varů a na vnitrostátním úseku linky Praha - Brno u mezinárodních spojů. Firma změnu oznámila v tiskové zprávě.

RegioJet na linkách bez stevardky zavede samoobslužný palubní servis - k automatu na kávu si budou muset cestující dojít sami, stejně tak budou k dispozici zdarma noviny.

Není to přitom poprvé, co firma obsluhu z autobusových linek stáhla. Před třemi lety RegioJet měsíc testoval na trasách mezi Prahou a Libercem a Hradcem Králové provoz autobusů bez stevardek. Test se však neosvědčil a stevardky se brzy na paluby vrátily.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy