Regiojet ruší stevardky ve většině spojů. Chybí zaměstnanci, kávu si lidé nalijí sami

Ekonomika Ekonomika
Aktualizováno 14. 6. 2019 14:28
RegioJet během léta skončí na většině vnitrostátních linek s obsluhou v autobusech. Důvodem zrušení stevardů je nedostatek lidí. Pro cestující zavede dopravce samoobslužný palubní servis.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: RegioJet

Informoval o tom server Zdopravy.cz. Změna se týká linek Praha - Plzeň, Praha - Liberec, Praha - Chomutov/Jirkov/Most, Praha - Jihlava - Brno, Brno - Ostrava, Brno - Zlín a Olomouc - Zlín.

Stevardky naopak zůstanou pouze na lince z Prahy do Českého Krumlova a Karlových Varů a na vnitrostátním úseku linky Praha - Brno u mezinárodních spojů. Firma změnu oznámila v tiskové zprávě.

RegioJet na linkách bez stevardky zavede samoobslužný palubní servis - k automatu na kávu si budou muset cestující dojít sami, stejně tak budou k dispozici zdarma noviny.

Není to přitom poprvé, co firma obsluhu z autobusových linek stáhla. Před třemi lety RegioJet měsíc testoval na trasách mezi Prahou a Libercem a Hradcem Králové provoz autobusů bez stevardek. Test se však neosvědčil a stevardky se brzy na paluby vrátily.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy