Pracovní smlouva generálního ředitele Sazky Aleše Hušáka

Pracovní smlouva generálního ředitele Sazky Aleše Hušáka
Foto: Aktuálně.cz
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
26. 12. 2011 21:00

Praha - Měl Aleš Hušák coby generální ředitel Sazky nemravnou smlouvu?

Toto rozhodnutí, které bude muset vynést soud, bude samozřejmě nejdůležitější pro Aleše Hušáka samotného, protože určí, s kolika miliony a zda s nějakými vůbec nakonec odejde z čela zkrachovalé loterijní firmy.

Ale může říct víc - například ukázat, co soudy vnímají jako ještě přijatelné, pokud jde o výši platů manažerů, i další podmínky, které jim poskytují soukromé firmy.

V každém případě: Takový spor tu ještě nebyl, shodlo se hned několik expertů na pracovní právo, s nimiž Aktuálně.cz okolnosti Hušákovy pracovní smlouvy v Sazce konzultovalo.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Firma Coca-Cola HBC v Česku a na Slovensku loni snížila zisk o 89 procent

Firmě Coca-Cola HBC Česko a Slovensko loni meziročně klesl zisk o 89 procent na 40,3 milionu korun po předloňských 366 milionech Kč. Čistý obrat firmy se v roce 2020 proti předchozímu roku snížil o 15,3 procenta na 6,8 miliardy Kč, uvedla firma ve výroční zprávě umístěné do Sbírky listin. Loňský rok podle ní výrazně poznamenala pandemie covid-19, kdy byly zavřené restaurace a podobné provozy.

Nový ředitelem společnosti se loni stal Dan Timotin. Ve funkci vystřídal Mariu Anargyrou-Nikolić, která převzala vedení společnosti v Řecku a na Kypru. Navzdory pandemii firma loni spustila výstavbu nového plně automatizovaného skladu ve výrobním areálu v pražských Kyjích, nahradí distribuční centrum v Praze - Horních Počernicích. Sklad měl stát podle dřívějších informací půl miliardy Kč.

Coca-Cola půdobí na českém trhu od roku 1991, na Slovensku od roku 1993. Společná operační jednotka, která vznikla před 11 lety, patří do skupiny Coca-Cola Hellenic operující v 28 zemích Evropy, Asie a Afriky. V minulém režimu nešlo o soukromou společnost, vyráběl ji národní podnik Fruta Brno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy