Pojišťovna Axa končí s investicemi do tabákového průmyslu

ČTK ČTK
23. 5. 2016 10:25
Francouzská pojišťovací společnost Axa, která patří mezi největší na světě, se rozhodla ukončit investování do tabákového průmyslu. Zbaví se akcií a dluhopisů tabákových podniků v hodnotě 1,8 miliardy eur (téměř 50 miliard korun). Axa chce tímto krokem podpořit snahy o omezení kouření, kvůli kterému umírá zhruba šest milionů lidí ročně. Axa varovala, že pokud nebudou učiněny rychlé kroky ke zvrácení tohoto vzestupného trendu, zabije tabák ve 21. století miliardu lidí. Zdravotní problémy způsobené tabákovými produkty jsou podle pojišťovny nákladnější než potíže související s alkoholem či obezitou.
Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy