Philip Morris zvýšil tržby o desetinu díky cenám a kurzu

Ekonomika Ekonomika
13. 11. 2014 9:40
Trh s cigaretami klesl v Česku o 0,1 procenta, zatímco na Slovensku rostl o 2,4 procenta.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Kutná Hora - Kutnohorská tabáková firma Philip Morris ČR zvýšila od ledna do září konsolidované tržby o 10,2 procenta na 10,2 miliardy korun bez spotřební daně a DPH. V samotném třetím čtvrtletí tržby vzrostly o 17,6 procenta na 3,8 miliardy korun.

Důvodem je příznivý vývoj cen a měnového kurzu, uvedla společnost.

Trh s cigaretami klesl v Česku o 0,1 procenta, zatímco na Slovensku rostl o 2,4 procenta. Na tuzemském trhu společnost ztratila tržní podíl ve výši 2,7 procenta, u sousedů naopak získala dalších 1,4 procentního bodu.

"Zatímco růst našich konsolidovaných tržeb za prvních devět měsíců 2014 ovlivnil příznivý vývoj cen, objem prodejů a míra zastoupení jednotlivých značek v prodejích v České republice i na Slovensku, náš tržní podíl v České republice zůstal i nadále pod tlakem z důvodu pokračujícího přechodu spotřebitelů na cigarety v levném cenovém segmentu a také na jemně řezaný tabák pro ruční výrobu cigaret s nižším daňovým zatížením,” uvedl András Tövisi, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Philip Morris ČR.

Podle Tövisiho byl pokles podílu místních značek společnosti a značky Red & White kompenzován vyšším podílem klíčových mezinárodních značek Marlboro, L&M a Chesterfield.

Objem domácího odbytu firmě vzrostl za devět měsíců o 6,6 procenta na 6,5 miliardy kusů cigaret a tuzemské čisté tržby se zvýšily o 2,9 procenta na 3,9 miliardy korun.

Philip Morris ČR je předním výrobcem a prodejcem tabákových výrobků v Česku. Zaměstnává přibližně 1100 pracovníků z celé země. S akciemi společnosti se obchoduje na pražské burze.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Hokejisté začnou olympijský turnaj v Pekingu 9. února proti Dánsku

Čeští hokejisté vstoupí do olympijského turnaje v Pekingu ve středu 9. února ve 14:10 SEČ proti Dánsku. O dva dny později čeká svěřence trenéra Filipa Pešána v základní skupině B od 9:40 SEČ souboj se Švýcarskem a v sobotu 12. února ve 14:10 SEČ nastoupí proti Rusku. Program dnes zveřejnila Mezinárodní hokejová federace na kongresu v Petrohradu, jehož součástí bude v sobotu i volba nového prezidenta. Mezi pěti kandidáty na nástupce Reného Fasela je také český zástupce Petr Bříza.

Duel českých hokejistů s Dánskem bude druhým v pořadí turnaje. Předcházet mu bude v National Indoor Stadium v Pekingu od 9:40 souboj Ruska se Švýcarskem. O den později se odehrají první duely skupiny C Švédsko - Lotyšsko (5:10 SEČ) a Finsko - Slovensko (9:40) a program uzavře ve 14:10 SEČ vystoupení domácí Číny proti Spojeným státům americkým také v National Indoor Stadium pro 18.000 fanoušků. Kanadu také v "áčku" čeká první zápas ve stejný čas ve Wukesong Sport Centre s kapacitou ještě o tisíc míst vyšší.

Základní skupiny skončí 13. února a po dnu volna budou v úterý 15. února následovat kvalifikační zápasy předkola play off. Již den poté přijde na řadu čtvrtfinále, do něhož postoupí přímo vítězové skupin, nejlepší celek z druhých míst a lepší celky z předkola. Po dalším dni volna se uskuteční semifinále. O bronz se bude hrát v sobotu 19. února od 14:10. Nový olympijský vítěz bude znám v neděli 20. února, finále se odehraje od 5:10 SEČ.

Zdroj: ČTK
Další zprávy