Tradiční cigarety Petra a Start končí. Sparty zůstanou

Ekonomika Ekonomika
3. 12. 2013 18:35
Na značkách L&M a Chesterfield může být podle firmy lépe vystavěný marketing.
Foto: iHned.cz

Praha - Tradiční české cigarety končí. Petry nahradí L&M, startky vymění značka Chesterfield. V nabídce Philip Morris zůstanou z českých značek beze změny jen sparty, informuje server iHned.cz.

"Zájem o petry ve středním cenovém segmentu dlouhodobě klesal. U startek tomu bylo obdobně," vysvětluje změnu ředitel komunikace a člen představenstva Philip Morris Martin Hlaváček.

Na značkách L&M a Chesterfield může být podle firmy lépe vystavěný marketing. Podle dat společnosti jsou z jejich nabídky nejžádanější značky Red&White, Marlboro a právě L&M a Chesterfield.

Značka Petra ale z trhu zcela nemizí. Philip Morris letos vyvinul typ Petra Klasik. To je ale zcela nový typ cigaret, který má více odpovídat preferencím zákazníků, zároveň ale může být cenově dostupnější.

Petry bez přívlastku pak během prosince splynou na pultech trafik se značkou L&M. Krátké startky se pak budou prodávat pod názvem Start by Chesterfield, směs se nezmění.

Prodeje cigaret v Česku klesají, poptávka padá nejvíc u českých značek. Kutnohorský výrobce má na tuzemském tabákovém trhu dominantní podíl.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy