Tradiční cigarety Petra a Start končí. Sparty zůstanou

Ekonomika Ekonomika
3. 12. 2013 18:35
Na značkách L&M a Chesterfield může být podle firmy lépe vystavěný marketing.
Foto: iHned.cz

Praha - Tradiční české cigarety končí. Petry nahradí L&M, startky vymění značka Chesterfield. V nabídce Philip Morris zůstanou z českých značek beze změny jen sparty, informuje server iHned.cz.

"Zájem o petry ve středním cenovém segmentu dlouhodobě klesal. U startek tomu bylo obdobně," vysvětluje změnu ředitel komunikace a člen představenstva Philip Morris Martin Hlaváček.

Na značkách L&M a Chesterfield může být podle firmy lépe vystavěný marketing. Podle dat společnosti jsou z jejich nabídky nejžádanější značky Red&White, Marlboro a právě L&M a Chesterfield.

Značka Petra ale z trhu zcela nemizí. Philip Morris letos vyvinul typ Petra Klasik. To je ale zcela nový typ cigaret, který má více odpovídat preferencím zákazníků, zároveň ale může být cenově dostupnější.

Petry bez přívlastku pak během prosince splynou na pultech trafik se značkou L&M. Krátké startky se pak budou prodávat pod názvem Start by Chesterfield, směs se nezmění.

Prodeje cigaret v Česku klesají, poptávka padá nejvíc u českých značek. Kutnohorský výrobce má na tuzemském tabákovém trhu dominantní podíl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy