Dunící památník i geniálně jednoduchý dům. Experti vybrali nejlepší stavby roku 2018

Do soutěže Stavba roku 2018 mohli architekti přihlásit nové i zrekonstruované stavby, zkolaudované do letošního května. V letošním 26. ročníku se představilo 42 objektů. Odborná sedmičlenná porota a sbor expertů hodnotili kvalitu stavebního provedení, architektonického návrhu a pohodlné užívání nemovitostí.
Foto: Archiv soutěže STAVBA ROKU 2018

Tělocvična se stala centrem života Dolních Břežan

Na místě, jež je dosud okrajem obce, byla ke škole přistavěna nová "tělocvična", sportovní hala, která využívá i veřejnost. Měkký tvar sportovní haly v Dolních Břežanech a stříbřitý povrch obvodového pláště jí podle poroty určuje roli výzvy do budoucna. Přitom jasně dává najevo svou společenskou otevřenost. Vnitřek architekti z kanceláře Sporadical navrhli jednoduše a přehledně - na jedné straně, nad vstupem jsou tribuny pro 250 návštěvníků, na druhé je za příčkou s ribstoly jsou vstupy do šaten. Nad nimi je technické vybavení. Šedobílou barvu podlahy a stropní konstrukce doplňuje teplá barva světlého dřeva.

Porota udělila cenu stavbě proto, že splnila svůj účel a stala se místem setkávání občanu Dolních Břežan.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Bauer končí se svým týmem, soustředí se na trénování polských lyžařů

Tým Lukáše Bauera po sedmi sezonách v seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics končí. Medailista z olympijských her a mistrovství světa se rozhodl soustředit na trénování polské mužské reprezentace, kterou vede už dva roky.

"Došel jsem k názoru, že ta kombinace není pro tým prospěšná, byť jsem na začátku věřil, že se podaří skloubit obojí. Nebylo to ale optimální a než přežívat, tak jsem se rozhodl činnost týmu ukončit - i s ohledem na úspěšnou historii. Nezavírá se mi to lehce, ale než lpět na něčem, co sám brzdím, je lepší to pro tuhle chvíli ukončit. Jestli je to konec definitivní, nebo půjde jen o přerušení, ukáže budoucnost," uvedl Bauer v tiskové zprávě.

Další zprávy