Vychytávky z Las Vegas: Zrcadlo počítající vrásky, robot krájící sýr i automatické WC

Jan Úšela Jan Úšela
Aktualizováno 18. 1. 2020 19:24
Minulý týden patřilo světové centrum hazardu moderním technologiím. Na tradičním veletrhu spotřební elektroniky CES, který je největší na světě, se v Las Vegas představovaly nejnovější mobily, televize, auta, ale i nejrůznější technické kuriozity. Na CES každoročně zavítá bezmála 200 tisíc účastníků a letos na něm vystavovalo 4,5 tisíce firem. Aktuálně.cz přináší přehled zajímavostí přímo z místa.
Foto: Jan Úšela

Mercedes ukázal auto ze světa Avatara

Německá značka luxusních aut na CESu předvedla zmenšený model svého konceptu Vision AVTR. Název elektromobilu je odvozen z hollywoodského sci-fi trháku Avatar, v jehož připravovaném druhém díle se má auto objevit.

Myšlenka, stojící za designem konceptu, rovněž odpovídá fiktivnímu světu snímku. V něm se avataři propojovali s přírodou. Ve vizi futuristického Mercedesu jde zase o spojení řidiče s vozem. S tím se posádka propojuje dotykem na středový panel, jenž má snímat veškeré životní funkce.

Interiér auta vibruje tempem lidského pulzu. Celkem 33 "šupin" na střeše, napodobujících těla plazů, má zase pomocí jakýchsi gest reagovat na dění v okolí vozu a předávat řidiči vizuální signály.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Rakety vypálené z Gazy na Izrael zabily dvě ženy

Rakety odpálené z palestinského Pásma Gazy v jihoizraelském Aškelonu zabily dvě ženy, píše agentura Reuters s odvoláním na záchranné služby. Patrně jde o první izraelské oběti přeshraničního násilí, které začalo v pondělí.

Premiér Benjamin Netanjahu v reakci prohlásil, že Izrael nyní nálety na Pásmo Gazy znásobí. "Po zhodnocení situace se rozhodlo, že zesílíme jak četnost, tak sílu útoků," prohlásil.

Podle webu The Times of Israel raketa zasáhla v Aškelonu rodinný dům. Jednou z obětí je podle izraelských médií 80letá žena.

Izraelské nálety v Gaze si od pondělního večera podle tamního ministerstva zdravotnictví vyžádaly životy 26 Palestinců včetně devíti dětí a ženy. Podle palestinského ministerstva zdravotnictví je zraněno přes 120 lidí.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Buffon se definitivně loučí s Juventusem, kariéru ještě nekončí

Slavný italský brankář Gianluigi Buffon na konci sezony po vypršení kontraktu podruhé opustí Juventus Turín. S kariérou se ale třiačtyřicetiletý gólman neloučí, v případě výhodné nabídky je připraven pokračovat.

Buffon přišel do Juventusu v roce 2001 z Parmy a od té doby působil pouze v Turíně s výjimkou sezony 2018/19, kdy chytal za Paris Saint-Germain.

"Má budoucnost je jasná. Letos definitivně skončí má dlouhá a nádherná zkušenost s Juventusem. Dal jsem mu všechno a všechno jsem dostal. Došli jsme na konec cesty a je správné se rozloučit," řekl Buffon pro beIN Sports. "Buď ukončím kariéru nebo najdu příležitost, jež mě bude motivovat," dodal k budoucnosti mistr světa z roku 2006.

Další zprávy