Na placený kanál se po fotbale stěhuje i hokej, O2 TV bude vysílat i hokejovou extraligu

Jan Prokeš Jan Prokeš
Aktualizováno 4. 4. 2018 13:49
Příštích pět sezon nejvyšší hokejové soutěže bude kromě České televize vysílat i O2 TV. Placený kanál si bude přednostně vybírat zápasy během tří hracích dnů, Česká televize bude mít první volbu v úterý a v neděli.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zuzana Hronová

Praha - Po fotbalové lize se na placené televizní kanály přesouvá i nejvyšší hokejová soutěž. Dosud vysílala hokejovou extraligu jen Česká televize, nyní do hry vstupuje také O2 TV. Dalších pět sezon budou vysílat obě stanice spolu.

"Hokej je pro nás velká výzva, protože Česká televize ho dělá kvalitně. U fotbalu jsme ale ukázali, že to umíme, teď zkušenosti chceme využít i v hokeji," říká výkonný ředitel O2 TV Sport Marek Kindernay.

Počet hracích dnů hokejové extraligy se od příští sezony rozšíří na pět. Placený kanál O2 TV Sport bude mít první volbu ve středu, v pátek a v sobotu. Česká televize pak bude jako první vybírat v úterý a v neděli. Vyřazovací zápasy včetně finále soutěže budou obě stanice vysílat společně.

O2 TV se už před dvěma lety domluvila na spolupráci se Spartou Praha a Libercem, v rámci níž měla vysílat domácí zápasy těchto mužstev. "Dostali jsme řadu pozitivních reakcí, a proto jsme se rozhodli tento obchod rozšířit. Diváci tak u nás uvidí kompletní hokejovou extraligu," uvádí Anna Lenerová, šéfka obsahu O2 TV.

Původní smlouva s oběma kluby tak už neplatí a domácí zápasy Sparty a Liberce uvidí i diváci na České televizi. "S Libercem nicméně máme klasickou sponzorskou smlouvu a zavázali jsme se, že odvysíláme určitý počet jejich zápasů," říká Kindernay.

Vysílací práva na hokejovou extraligu vlastní agentura BPA, která je marketingovým partnerem nejvyšší tuzemské soutěže. Podle její šéfky Jany Obermajerové přinese nová smlouva klubům více peněz než současný kontrakt s Českou televizí, který vyprší na konci letošního ročníku. Konkrétní částku ale komentovat nechtěla. "Mohu jen potvrdit, že kluci dostanou přidáno," dodala.

Česká televize bude navíc až do roku 2023 vysílat i mistrovství světa v hokeji. "Vysílací práva máme nejen na následujících pět sezón extraligy, ale také na veškerá utkání reprezentačního týmu, včetně světových šampionátů. A to i pro mistrovství hráčů do osmnácti a dvaceti let," říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Soukromý kanál O2 TV hodlá od příští sezony nabídnout divákům některé novinky. Mikrofony by například kromě rozhodčích mohli při hře nosit i samotní hráči. Kindernay počítá i s vysíláním doprovodných pořadů, které už nyní fungují u fotbalové ligy, kterou O2 TV také vysílá s Českou televizí.

 

Právě se děje

Další zprávy