Miliardář Šimáně nabídne volání s Gorilou, sází na internet

Jan Klesla, HN
4. 3. 2014 10:30
Nový virtuální operátor Gorila Mobil chce stavět hlavně na datové komunikaci.
Jiří Šimáně
Jiří Šimáně | Foto: Travel Service

Praha – Do telekomunikačního byznysu se pouští i miliardář Jiří Šimáně, spolumajitel Českých aerolinií a Unimex Group, provozující Travel Service či síť hobbymarketů Uni hobby.

Příští čtvrtek představí virtuálního operátora pod značkou Gorila Mobil. Podle informací Hospodářských novin má sázet hlavně na mladé a mobilní internet.

Utajovaný projekt na sebe v netradiční komunikační kampani zatím prozradil pouze to, že bude stavět hlavně na „datové komunikaci“. Zacílením marketingu pak míří především na mladší klientelu, kterou by měly oslovit i tarify postavené na mobilním připojení k internetu.

Trumf pro padesátičlenný trh

Právě to by mohlo být trumfem, jak chce Gorila Mobil proniknout na český trh s již padesáti virtuálními operátory. Ti se zatím zaměřují hlavně na nižší segment zákazníků s levnějším voláním a nabídkou datových tarifů, která nemůže cenou ani limity pro stahování dat konkurovat tradiční trojici operátorů.

Právě orientace na data je přitom dnes tématem pro telekomunikační společnosti v celé Evropě. Operátoři se postupně přeorientovávají z tradičního volání a SMS na tarify postavené na rychlém internetu. Vede je k tomu rozšiřování nových mobilních datových sítí čtvrté generace, které se začínají rozšiřovat i v České republice.

Větší nezávislost?

Nový virtuální operátor má podle informací Hospodářských novin fungovat v síti O2. Mluvčí Telefóniky Hany Farghali odmítl tyto plány jakkoliv komentovat. Pro O2 by ale silný partner jako Unimex zapadal do nastavené strategie, kdy zatím spolupracuje jen s vybranými velkými společnostmi, jako je Ringier, Tesco nebo ČEZ.

Gorila Mobil by také mohl mít relativně větší nezávislost na mateřském operátorovi než konkurence. Naznačují to i pracovní nabídky Unimexu žádající širokou paletu telekomunikačních profesí.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Spor Trump vs. Republikáni pokračuje. Bývalý prezident nesouhlasí s používáním svého jména

Ve Spojených státech se v posledních dnech vyhrocuje spor mezi Republikánskou stranou a bývalou hlavou státu Donaldem Trumpem ohledně využívání exprezidentova jména k propagačním účelům a výběru finančních příspěvků od drobných přispěvatelů. Trump v pondělí vyzval svoje podporovatele, aby nedávali peníze tradičním republikánským strukturám, a aby místo toho podpořili jeho vlastní volební skupinu, jejímž cílem je podporovat kandidáty souznějící s Trumpovým programem.

Trumpovi právníci zaslali v pátek výzvu Celostátnímu výboru Republikánské strany (RNC) a dalším dvěma klíčovým stranickým organizacím, aby přestaly používat Trumpovo jméno ve veřejných kampaních bez jeho svolení. Podle exprezidentova poradce je Trump na volné používání svého jména citlivý a vadí mu také to, že tři zmíněné struktury Republikánské strany podporují kandidaturu některých zákonodárců, kteří se letos připojili na stranu demokratů při projednávání ústavní žaloby, jež na exprezidenta mířila ve spojitosti s lednovými nepokoji v Kapitolu.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Česko má za sebou zřejmě nejmrazivější noc týdne, na Jizerce naměřili minus 21 stupňů

Noc na dnešek byla podle meteorologů pravděpodobně nejmrazivější nocí tohoto týdne. Především na východě a severovýchodě teploty při vyjasnění klesly až k minus deseti stupňům Celsia. Největší zima byla v Jizerských horách, v mrazové kotlině na Jizerce naměřili dokonce minus 21 stupňů. V dalších dnech se má oteplovat, od pátku už by teploty v noci pod nulu klesat neměly, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V noci na dnešek se vyjasnilo všude kromě jihu a jihozápadu země. "Ve studeném vzduchu a při slabém větru tak klesly teploty v nižších a středních polohách na minus čtyři až minus osm stupňů Celsia, na východě a severovýchodě až na minus deset stupňů Celsia," uvedli meteorologové. V Jizerských horách se teploty pohybovaly většinou kolem minus 15 stupňů, ve výjimečných případech, jako právě na Jizerce, spadly ještě níže.

Na jihu a jihozápadě Čech bylo díky nízké oblačnosti tepleji, nejčastěji mezi nulou až minus čtyřmi stupni Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy