reklama
 
 

Legenda na kolech slaví deset milionů. Ford vyrobil jubilejního Mustanga

9. 8. 2018 12:46
Mustang je v posledních 50 letech nejprodávanějším sportovním vozem v USA, a tři roky nejprodávanějším sportovním automobilem na světě.

Dearborn - Americká automobilka Ford Motor ve středu oslavila výrobu desetimiliontého vozu Mustang ve svém sídle ve Flat Rock, kde se tento legendární sportovní vůz vyrábí.

Modely mustangu z let 1964 až po ty nynější se seřadily na parkovišti před budovou vedení firmy a pak se průvod za doprovodu policie vydal na 30minutovou jízdu do komplexu Flat Rock.

Tam byly vozy na parkovišti sestaveny do číslovky 10 000 000, kde čárkami mezi nulami byly první vyrobený Mustang s VIN 001 a kabriolet Mustang GT s šestistupňovou manuální převodovkou. Oba vozy mají stejnou, bílou barvu, osmiválcový motor a manuální převodovku.

Mustang je v posledních 50 letech nejprodávanějším sportovním vozem ve Spojených státech, a tři roky nejprodávanějším sportovním automobilem na světě, uvedla agentura AP. V Evropě je americká automobilka začala oficiálně prodávat poprvé v roce 2015.

autor: ČTK | 9. 8. 2018 12:46

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama