Italský soud poslal do vězení dva bývalé šéfy Alitalie kvůli pochybením v hospodaření

ČTK ČTK
28. 9. 2015 21:25
Italský soud v pondělí poslal do vězení dva bývalé generální ředitele letecké společnosti Alitalia kvůli pochybením souvisejícím s bankrotem podniku v roce 2008. Giancarlo Cimoli, který firmu vedl v letech 2004 až 2007, byl potrestán osmi lety a osmi měsíci vězení, zatímco jeho předchůdce Francesco Mengozzi dostal pětiletý trest. Podle agentury APA jsou tresty důsledkem špatného hospodaření podniku v letech 2001 až 2007. Kumulovaná ztráta firmy v tomto období dosáhla čtyř miliard eur (téměř 110 miliard Kč). Chronicky ztrátová Alitalia musela být v minulosti opakovaně zachraňována penězi daňových poplatníků. V rámci posledního záchranného plánu se loni spojila se společností Etihad Airways.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 13 minutami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy