Kdo čerpá nejvíc zemědělských dotací, co vše pohlcuje řepka a kolik jíme pesticidů

on nev jkr Česko v datech, on, nev, jkr
Aktualizováno 6. 1. 2020 9:43
Zemědělství není zrovna obor, který by byl pro mladé "in". Přesto se o něm mluví stále více, zejména kvůli změnám klimatu. Téma je pro výrazné angažmá premiéra Andreje Babiše v této doméně ožehavé i politicky. Podívejte se na data, která ukazují, kdo jsou největší příjemci dotací v českém zemědělství, kolik ve skutečnosti okupuje české půdy nenáviděná řepka a jak se vyvíjí spotřeba pesticid.

načítám grafiku

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Policie obvinila tři lidi z podvodu na burzách, poškozených je přes dva tisíce

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili tři lidi z podvodu s údajnou škodou přes miliardu korun. Podle kriminalistů obvinění nabízeli investice na světových burzách, ve skutečnosti ale nevykonávali žádnou investiční činnost a vylákané peníze používali pro svou potřebu. Ve čtvrtek o tom informoval mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Podle policistů způsobili obvinění škodu nejméně 2060 poškozeným.

Investice podle Ibeheje nabízela pražská společnost J.O. Investment. "Tato společnost podle našich závěrů měla široké veřejnosti neoprávněně a soustavně nabízet investice na světových burzách v USA, Evropě a Asii se zaměřením na akciové indexy, měnové páry - futures a komodity," uvedl Ibehej. Vylákané finanční prostředky ale obvinění podle policie používali pouze pro svoji spotřebu, především k nákupu nemovitostí, luxusních vozidel a luxusního zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy