Google plánuje, že auto bez řidiče bude vyrábět sám

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
25. 8. 2013 18:26
Google údajně vyvíjí vlastní plně automatizovaný automobil.
Larry Page, šéf a spoluzakladatel společnosti Google
Larry Page, šéf a spoluzakladatel společnosti Google | Foto: Reuters

Mountain - Americký internetový gigant Google údajně vyvíjí vlastní plně automatizovaný automobil. Doposud své technologie pro jízdu bez řidiče testoval pouze v modelech tradičních automobilek.

Technologický novinář Amir Efrati s odvoláním na zdroje obeznámené se situací uvedl, že Google v posledních měsících jedná se smluvními výrobci o produkci nových automobilů podle jeho specifikací.

Google prý uvažuje například o možnosti využít auta bez řidičů k vytvoření automatické taxislužby.

Jednání o výrobě vlastního vozu Google zahájil poté, co se mu nepodařilo vytvořit partnerství s některou z velkých automobilek. Firma údajně nicméně o takovéto partnerství nadále usiluje.

Google ve Spojených státech testuje automobily bez řidiče již několik let. Vozy vybavené radary, kamerami a počítačovou technikou již na silnicích najezdily přes půl milionu kilometrů. Google nejprve technologie pro jízdu bez řidiče montoval do vozů Toyota Prius, později začal využívat také jiné automobily, píše agentura DPA.

Hodnota automobilu vybaveného takovýmito technologiemi se podle jednoho zdroje pohybuje kolem 150 tisíc dolarů (téměř tři miliony Kč), Google se však snaží náklady snížit.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy