Foto: Továrna na svíčkové. Vyrobí jich 50 tisíc a díky tajné metodě vydrží tři roky

Podívejte se, jak se vyrábí nekazící se svíčková.
Není to žádná velká magie. Jako před každým vařením se i zde musí nejdříve nakrájet veškeré suroviny.
Aby výsledek nakonec vypadal na pultech takto. Podnik prodává trvanlivá jídla, která můžete skladovat v pokojové teplotě tři roky, poté je otevřít, ohřát a sníst. A to bez konzervantů, díky patentovanému postupu výroby. Na ten se nyní podíváme.
Ale ještě předtím je na řadě dotaz, kdo za tím stojí. Tito tři muži, tedy spíše ti dva starší. Otec Petr a syn Adam Sogelovi z Trutnova. Petr Sogel se přitom prý inspiroval u Napoleona, který hledal způsob, jak uchovat jídlo na cestách pro své vojáky, až pro něho lahůdkář Nicholas Appert vynalezl konzervu. "Říkal jsem si, že když to dokázali tehdy oni, proč bychom to nezvládli dnes my?" říká Sogel.
Jak se tedy patentovaná svíčková vyrábí?
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 19. 1. 2019 9:46
Svíčková v sáčku bez konzervantů, kterou můžete skladovat v pokojové teplotě minimálně tři roky, pak otevřít, ohřát a sníst. Takovou vyrábí rodinná firma Expres Menu z Trutnova, která právě finišuje s dostavbou nové výrobní haly. "Ve stávajícím provozu jsme zvládli dva tisíce jídel denně, nově bychom chtěli řádově pět tisíc," plánuje ředitel Petr Sogel. Při té příležitosti plánují s firmou prorazit i v zahraničí, včetně Ameriky. Sebedůvěra jim nechybí, ostatně svůj postup mají celosvětově patentovaný. Podívejte se, jak se jejich balená jídla vyrábí.
 

Právě se děje

před 59 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy