Foto: Nová dominanta Pankráce láká do kanceláří s řadou "zelených vychytávek"

Foto: Nová dominanta Pankráce láká do kanceláří s řadou "zelených vychytávek"
Enterprise Office Center, novou kancelářskou budovu na pražském Pankráci, postavila firma Strabag pro společnost Erste Group Immorent.
Budova, jejímž architektem je Vladimír Krátký, je 50 metrů vysoká a 120 metrů dlouhá. Nachází se mezi jinou kancelářskou budovou stejného vlastníka a magistrálou, od které je oddělena protihlukovou stěnou.
Majitelé se chlubí řadou "zelených vychytávek", jako jsou třeba zástrčky pro elektrické automobily, ale především energetickou úsporností budovy, která údajně uspoří až 25 procent energie oproti srovnatelným stavbám.
„Enterprise je prvním kancelářským objektem v Praze s okny, která splňují parametry kladené na pasivní budovy. V důsledku toho je budova až zhruba do pěti stupňů Celsia energeticky soběstačná, protože veškeré energie na vytápění jsou kryty odpadním teplem, které sama produkuje,“ tvrdí jednatel společnosti Erste Group Immorent ČR Tomáš Velemínský.
Foto: archiv Erste Group Immorent
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
3. 12. 2015 19:36
"Chtěli jsme vytvořit moderní, nadčasovou stavbu, která třeba i za sto let bude přirozenou a obdivovanou součástí městského veřejného prostoru," říká o novém kancelářském komplexu na pražském Pankráci Tomáš Velemínský, jednatel společnosti Erste Group Immorent, která stavbu vlastní. Povedlo se?
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy