Co vše v Česku vlastní Číňané? Svět se jejich investicím už brání, u nás stále rostou

on ČTK on, ČTK
20. 10. 2018 13:30
Tento týden se konalo další česko-čínské investiční fórum. Podívejte se na největší čínské investory a co jim patří.
Foto: Travel service

Turismus a hoteliérství

Tento čínský investor má svůj podíl například v aeroliniích Travel Service, pod které spadají i ČSA. CEFC vlastní v Travel Service 49,92 % akcií, firma se podílela například na financování nových boeingů 737 MAX 8. Nadpoloviční podíl nemůžou získat, Travel Service by pak přišel o status evropského dopravce. 

Vlastní také dva pětihvězdičkové hotely v Praze - Mandarin Oriental Prague a Le Palais Art Hotel Prague.

Nedávno také skupina koupila od investiční skupiny Penta dům na adrese Na Poříčí 30 v centru Praha za 650 milionů korun. Nejvýznamnější nájemce v této budově je společnost Motel One, která po Evropě provozuje síť hotelů.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy