Mimořádná zpráva

ČEZ zrenovuje elektrárnu v Mělníku, utratí 750 milionů

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
2. 12. 2013 6:54
Na další čtvrt miliardy přijde modernizace elektrárny v Počeradech.
Elektrárna Mělník
Elektrárna Mělník | Foto: ČEZ

Mělník - Energetická společnost ČEZ investuje téměř 750 milionů korun do modernizace elektrárny v Mělníku.

Ta by měla vést ke snížení emisí oxidů dusíku o 60 procent, napsal server IHNED.cz.

Podle něj ČEZ uzavřel kontrakt s francouzskou firmou Alstom, která bude rovněž provádět modernizaci elektrárny v Počeradech.

"S ohledem na blížící se termín platnosti sníženého limitu pro emise se jedná o další kontrakt podobného typu, který bude naše společnost v České republice realizovat," řekl prezident společnosti Alstom Petr Brzezina.

ČEZ a společnost Alstom se tak dohodli na druhém podobném obchodu v krátké době. V říjnu se ČEZ rozhodl investovat 250 milionů do modernizace uhelné elektrárny v Počeradech na Lounsku, která by měla být dokončena v roce 2015.

Kontrakt na provedení těchto prací uzavřel právě s firmou Alstom.

Dvě miliardy

Modernizace uhelné mělnické elektrárny, která zásobuje elektřinou a teplem Prahu a okolí, by měla být zahájena ještě letos. Některé části zařízení by měly být zprovozněny v listopadu 2014, kompletně budou práce dokončeny ve druhé polovině roku 2015.

Český průmysl a energetika nyní investuje do zlepšení ovzduší, protože to přikazuje evropská směrnice o průmyslových emisích, která vstoupí v platnost v roce 2016. Některé zdroje dostaly výjimku, a mohou tak investici odložit až do roku 2020.

ČEZ plánuje investovat do snížení emisí oxidu dusíku ve svých zdrojích velké částky, podle mluvčího Ladislava Kříže by se měly celkové náklady pohybovat kolem dvou miliard korun.

 

Právě se děje

Další zprávy