Zájem o herní konzole neklesá, Češi dali přes miliardu

ČTK ČTK
19. 2. 2013 19:05
Zatímco ve světě zájem o nová herní zařízení oslabuje, v Česku se loni nezměnil
Extenze herní konzole Nintendo 3DS.
Extenze herní konzole Nintendo 3DS. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Češi loni utratili za herní zařízení, tedy především herní konzole, více než jednu miliardu korun. To je zhruba stejně jako předchozí rok. Konzolí se prodalo několik desítek tisíc kusů.

Vyplývá to z informací prodejců a Asociace herního průmyslu.

Herním konzolím se daří především v internetových obchodech. Důvodem jsou nižší ceny proti kamenným obchodům i snadnější přístup k informacím, referencím a hodnocením produktů, které je možné mezi sebou zároveň rychle a jednoduše porovnat.

Poptávka ve světě klesla

Česko tak zatím nepostihl výrazný propad zájmu o herní zařízení, který jinde ve světě souvisí s nástupem her do chytrých telefonů a tabletů.

Celosvětová produkce herních konzolí v minulém roce podle analytické firmy Gartner poklesla téměř o čtvrtinu. Část zákazníků čekala právě na uvedení nových verzí. To se projevilo výrazným snížením cen stávajících generací konzolí spolu s rozšířenou nabídkou herních balíčků.

Oživení trhu si letos obchodníci slibují od uvedení nového herního zařízení PlayStation 4, které by měla firma Sony poprvé představit ve středu, i chystaného nového Xboxu od Microsoftu. Třetí rival Nintendo uvedl novou konzoli Wii U loni na podzim.

Největší konzolové hity za loňský rok jsou mixem klasických her pro zapálené hráče a titulů pro celou rodinu a děti.

"Vedle her jako FIFA 13 nebo Assassin's Creed III se tak mezi nejprodávanějšími hrami objevují i tituly jako Wonderbook: Book of Spells, Kinect Star Wars nebo Just Dance 4," uvádí Martin Bach z Asociace herního průmyslu.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Služba HBO Max zřejmě do Česka dorazí až příští rok

HBO možná zprovozní svou videotéku HBO Max v některých částech Evropy včetně Česka až příští rok. Firma se nyní soustřeďuje na Latinskou Ameriku, kde službu zpřístupnila 30. června. "Proto možná odložíme vstup na některé evropské trhy do začátku roku 2022," oznámil Pascal Desroches, finanční ředitel nadnárodní skupiny WarnerMedia, do které HBO náleží.

Podle webu Filmtoro.cz už česká pobočka potvrdila, že spuštění HBO Max pro zdejší zákazníky se odkládá na rok 2022. Dle dřívějšího plánu měla videotéka do Evropy dorazit ve druhé polovině letošního roku.

před 6 hodinami

Počet potvrzených obětí záplav v Německu dosáhl 180

Počet potvrzených obětí prudkých bouřek a záplav v Německu dosáhl 180, z toho 132 v západní spolkové zemi Porýní-Falc. Vyplývá to podle agentury AFP z bilance obětí po páteční aktualizaci německými úřady. Zhruba 150 lidí je nezvěstných nebo není možné je kontaktovat.

Předchozí bilance obětí záplav ze 14. a 15. července podle AFP činila 177. V nejhůře zasaženém regionu Porýní-Falc je nyní podle policie 132 potvrzených obětí na životě a 766 raněných. Dalších 149 je stále nezvěstných.

"Avšak neočekáváme, že konečný počet zemřelých se zvýší o tolik," řekl na tiskové konferenci zemský premiér Roger Lewentz s tím, že někteří lidé ze seznamu jsou na dovolené.

Zdroj: ČTK
Další zprávy