Volvo sice prodělalo miliardy, ale méně než se čekalo

hp
23. 10. 2009 9:03
Švédská automobilová společnost Volvo ve třetím čtvrtletí prodělala přes osm miliard korun.

Stockholm - Přes osm miliard korun, tedy 3,3 miliardy švédských korun, prodělala švédská automobilka Volvo ve třetím čtvrtletí. To je přibližně stejně, kolik za stejné období před rokem vydělala.

Zisk za loňské třetí čtvrtletí totiž dosáhl 3,2 miliardy švédských korun, tedy v přepočtu na české koruny přibližně 8 miliard.

Podle analytiků je ale ztráta nižší, než očekávali. Původně odhadovali, že společnost prodělá celé čtyři miliardy švédských korun.

Vedení firmy Volvo uvedlo, že v tomto roce podle jejich výhledu i nadále očekávají pokles prodeje svých aut na trzích, kde automobilka působí.

Známky stabilizace se však podle agentury Reuters v uplynulých měsících potvrdily. "Poptávka se v Evropě stabilizuje, sledujeme rostoucí aktivitu mezi našimi zákazníky," uvedlo vedení Volva.

Hlavní vliv na propad má snižující se poptávka po kamionech, jichž je Volvo druhým největším výrobcem na světě. Hospodářská krize jej přivedla na okraj pádu.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 5 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy