Nový šéf ČEZ mění vedení firmy. Bude v něm méně lidí

Ekonomika Ekonomika
20. 10. 2011 14:14
V představenstvu energetického gigantu opět zasedne žena
Daniel Beneš
Daniel Beneš | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Noví lidé zasednou v představenstvu ČEZ a vedení firmy zeštíhlí. To jsou hlavní závěry ze zasedání dozorčí rady společnosti ČEZ.

Informovala o nich mluvčí energetické firmy Eva Nováková.

Dozorčí rada rozhodovala na základě návrhu nového předsedy představenstva a generálního ředitele ČEZ Daniela Beneše. Nová organizační struktura společnosti začne platit od 1.ledna příštího roku.

Podle Novákové tak má dojít k zefektivnění a zjednodušení liniového řízení  firmy na vrcholové úrovni. K dalšímu zefektivnění a zeštíhlení počtu divizí a nejvyšších manažerských pozic má dojít v polovině příštího roku, kdy ze současných 11 divizí zbude 8, eventuálně 9.

V představenstvu je opět žena

Novými členy představenstva společnosti se stali Michaela Chaloupková, nynější ředitelka útvaru nákup, a Pavel Cyrani, ředitel nedávno zřízené divize strategie. Po téměř 14 letech tak v představenstvu největší české energetické firmy opětovně zasedne žena. Představenstvo společnosti má teď plný počet sedmi členů.

Změna nastátá také v dozorčí radě, kde Martin Říman oznámil své odstoupení z funkce člena dozorčí rady a z funkce člena výboru pro audit ke dni 20. 12. 2011.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy