Nový dětský kanál ČT se zaměří na publicistiku a jazyky

ČTK ČTK
7. 11. 2012 15:40
Kromě pořadů školních televizí a seriálů v původním znění se bude vysílat i sport
Nové logo České televize
Nové logo České televize | Foto: Česká televize

Praha - Plánovaný dětský kanál České televize (ČT) se kromě pohádek a hraných i animovaných seriálů zaměří na sport, publicistiku a výuku cizích jazyků. Na středeční Radě ČT to řekl Petr Koliha, ředitel nového kanálu, který má zatím pracovní název ČT3.

Veřejnoprávní televize chce prostřednictvím nového kanálu vrátit na obrazovky hrané příběhy se současnými dětskými hrdiny i výuku cizích jazyků. Jejich znalost chce podpořit vysíláním seriálů v původním znění i nabídkou jazykových kurzů. "Ve spolupráci s BBC chceme využít řady jejich formátů tak, aby se naše děti dostaly na evropskou úroveň," uvedl Koliha.

Datum startu bude známo v lednu

Mezi další formáty nového kanálu bude patřit dětská publicistika, která by měla vznikat i ve spolupráci s českými školami. "ČT spolupracuje s dvaceti dětskými nebo školními televizemi, které jsou na vysoké úrovni, a rádi bychom přebírali některé jejich formáty, které točí ve svých studiích," řekl Koliha.

Nový kanál se zaměří i na sport. "Sport na dětský kanál patří, aby se mladá generace nějakým způsobem hýbala," řekl Koliha s tím, že cílem je děti také informovat, že se někde nějaká sportovní či kulturní akce koná. Jedním z plánů kanálu je zpopularizovat menšinové sporty. "Chceme se třeba na dva roky věnovat jednomu, dvěma sportům na mládežnické úrovni, z těch menšinových udělat zájem a šílenství, abychom je pomohli zpropagovat a zpopularizovat," dodal.

Kompletní projektový plán dětského kanálu bude k dispozici v lednu příštího roku, kdy by mělo být známo i datum jeho startu. To se zatím předpokládá na druhou polovinu roku. Dětský kanál se od šesti ráno do osmi večer zaměří na děti od čtyř do 12 let, další dvě hodiny nabídne program pro teenagery. Po desáté večer bude vysílat alternativní pořady určené pro dospělé. Jeden z možných názvů kanálu je ČT Juni, který si ČT nechala registrovat u Úřadu průmyslového vlastnictví.

Spuštění a následný roční provoz kanálu má stát nejméně 195,5 milionu korun. Generální ředitel ČT Petr Dvořák radním začátkem června představil tři různě drahé varianty, z nichž ta optimální počítá s náklady 232,6 milionu Kč.

 

 

Právě se děje

před 32 minutami

Snadnou kvalifikaci skokanů zvládl Koudelka i Polášek

V sobotním závodě Světového poháru skokanů na lyžích v Titisee-Neustadtu se představí Roman Koudelka i Viktor Polášek. Dnešní snadnou kvalifikaci, ze které postupovalo 50 z 51 skokanů, nezvládl pouze korejský reprezentant Sou Čche.

Koudelka předvedl výkon 129,5 metru a obsadil 26. místo, Poláškovi skok dlouhý 121,5 metru vynesl 40. příčku. První místo obsadil Rjoju Kobajaši z Japonska (137,5 m), zatímco sedmatřicetiletý veterán Sou Čche skočil pouhých sto metrů a jako jediný do závodu nepostoupil.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Na Brněnsku shořela průmyslová hala, škoda dosáhne možná až desítek milionů

Interiér průmyslové haly shořel dnes v Holasicích na Brněnsku. Požár dostali hasiči pod kontrolu za tři a půl hodiny, do večera ale halu rozebírali, aby zlikvidovali skrytá ohniska. Rozebírání bude pokračovat, vyšetřování může trvat i několik dnů. Nikdo nebyl zraněn, škoda bude v milionech, možná v desítkách milionů korun, řekl dnes ČTK mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Hasiči se o požáru dozvěděli v 6:15 a v 9:47 jej dostali pod kontrolu. V objektu zhruba 20 krát 40 metrů byla dřevovýroba a lakovna. "Shořel kompletně celý interiér, střední část stropu se propadla," řekl mluvčí.

Aktualizováno před 1 hodinou

Při íránském raketovém útoku minulý týden bylo zraněno 11 amerických vojáků

Jedenáct amerických vojáků utrpělo zranění při íránském raketovém útoku z minulého týdne na základny v Iráku, na kterých Američané působí. Oznámilo to ve čtvrtek velení amerických ozbrojených sil. Původně USA tvrdily, že nikdo nebyl zraněn. Pentagon dnes následně v reakci na kritiku podle agentury Reuters zdůraznil, že se nesnažil bilanci zraněných tajit či tuto informaci zlehčovat, ale že vyhodnocování zdravotního stavu vojáků trvalo delší dobu.

Agentura AFP poznamenala, že americký prezident Donald Trump v televizním vystoupení po íránském útoku tvrdil, že žádný Američan nebyl zraněn.

Íránci vypálili rakety v odvetě za předchozí zabití íránského generála Kásema Solejmáního, kterého americké rakety na Trumpův rozkaz usmrtily u letiště v Bagdádu.

Mluvčí Pentagonu Jonathan Hoffman původní hlášení o žádných zraněných hájil a prohlásil, že aktualizovaná bilance byla zveřejněna jen několik hodin poté, co se o ní dozvěděl ministr obrany Mark Esper.

"Představa, že snahou bylo nezdůrazňovat informace o zraněných z důvodu nějaké beztvaré politické agendy neobstojí proti tomu, co vláda oznámila," řekl Hoffman s tím, že vládní činitelé jasně tvrdili, že Teherán se raketovým útokem pokusil americké vojáky zabít. Hoffman také dodal, že diagnóza zranění, jako je otřes mozku, trvá déle a že také požadavky na takové hlášení jsou odlišné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy