Nošovická automobilka Hyundai dostala povolení zvýšit výrobu

ČTK ČTK
26. 11. 2014 7:00
Kapacita výroby se nyní může zvýšit až na 350 000 vozů, nově by mělo každou hodinu sjet z pásů 66 aut místo současných šedesáti.
Montážní linka v Nošovicích.
Montážní linka v Nošovicích. | Foto: Radek Pecák

Praha - Automobilka Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku získala povolení ministerstva životního prostředí a Moravskoslezského kraje pro zvýšení výroby.

Korejci nyní mají možnost zvýšit kapacitu výroby z 300 000 vozů na 350 000 v případě aktuální potřeby, a to zrychlením pásové výroby, nikoli stavěním nových hal. Na vyšší produkci se připravují i dodavatelé automobilky v okolí.

O schválení vyšší kapacity požádal například dodavatel sedaček do vozů Dymos, informuje deník E15.

Kvůli zvýšené poptávce po vozech vyrobí automobilka tento měsíc zhruba 1750 aut nad plán. Zaměstnanci kvůli tomu půjdou o dvou sobotách mimořádně do práce. Slezská automobilka plánovala pro letošní rok vyrobit 300 000 vozů, což je plná kapacita závodu, nakonec jich do světa pošle ještě o 10 000 víc.

V automobilce pracuje zhruba 3300 lidí, dalších asi 7000 zaměstnávají v regionu subdodavatelské firmy. Loni závod vyrobil 303 460 automobilů, zisk firmě oproti roku 2012 stoupl o 322,7 milionu korun na 7,333 miliardy korun.

Nově by každou hodinu z pásů mělo sjet 66 aut místo současných šedesáti. Podle odborů by měla být přeměřena zátěž dělníků, jestli překročí limity, měli by být přijati další, uvádí E15.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy