LN: PPF chce získat ekozakázku i díky CH2M Hill

Ekonomika Ekonomika
29. 11. 2010 9:13
Firma je světovou jedničkou podle objemu provedených prací v sanaci poškozených území
Foto: PPF

Praha - Ve snaze posílit své naděje na získání miliardové zakázky na odstranění starých ekologických zátěží chce skupina PPF spolupracovat s americkou společnost CH2M Hill, která je podle objemu provedených prací světovou jedničkou v sanaci poškozených území. Píšou to dnešní Lidové noviny (LN).

LN získaly informaci, že konsorcium PPF Advisory minulý týden uzavřelo s CH2M Hill dohodu, že v případě vítězství PPF Advisory v tendru se stane subdodavatelem při sanaci škod. "Potvrzuji existenci smluvního vztahu. Společnost CH2M Hill se stane naším subdodavatelem," uvedl mluvčí PPF Milan Tománek s tím, že podrobnosti dohody jsou důvěrné.

PPF bylo ze soutěže vyřazeno, ale nevzdává se 

PPF tuto dohodu uzavřelo i přesto, že PPF Advisory bylo ze soutěže už dvakrát vyřazeno. Výběrové řízení je nyní z podnětu antimonopolního úřadu zastavené a čeká se na výsledek prošetření stížnosti PPF.

Do tendru se původně přihlásilo šest uchazečů, ministerstvo v prvním kole tři z nich vyřadilo. Mezi uchazeči tak zůstala Geosan Group, Marius Pedersen Engineering a společnost Environmental Services, což je 100procentní dcera finanční skupiny J&T.

MF vyhlásilo tendr na odstranění starých ekologických škod na konci roku 2008. Hodnota garancí za neodstraněné ekologické závazky státu, které vznikly před rokem 1992, je asi 115 miliard korun. Kritici soutěže tvrdí, že tendr je předražený a může připravit stát o desítky miliard korun. Samotnou cenu MF nechce kvůli běžícímu tendru zveřejnit.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 53 minutami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy