LN: PPF chce získat ekozakázku i díky CH2M Hill

Ekonomika Ekonomika
29. 11. 2010 9:13
Firma je světovou jedničkou podle objemu provedených prací v sanaci poškozených území
Foto: PPF

Praha - Ve snaze posílit své naděje na získání miliardové zakázky na odstranění starých ekologických zátěží chce skupina PPF spolupracovat s americkou společnost CH2M Hill, která je podle objemu provedených prací světovou jedničkou v sanaci poškozených území. Píšou to dnešní Lidové noviny (LN).

LN získaly informaci, že konsorcium PPF Advisory minulý týden uzavřelo s CH2M Hill dohodu, že v případě vítězství PPF Advisory v tendru se stane subdodavatelem při sanaci škod. "Potvrzuji existenci smluvního vztahu. Společnost CH2M Hill se stane naším subdodavatelem," uvedl mluvčí PPF Milan Tománek s tím, že podrobnosti dohody jsou důvěrné.

PPF bylo ze soutěže vyřazeno, ale nevzdává se 

PPF tuto dohodu uzavřelo i přesto, že PPF Advisory bylo ze soutěže už dvakrát vyřazeno. Výběrové řízení je nyní z podnětu antimonopolního úřadu zastavené a čeká se na výsledek prošetření stížnosti PPF.

Do tendru se původně přihlásilo šest uchazečů, ministerstvo v prvním kole tři z nich vyřadilo. Mezi uchazeči tak zůstala Geosan Group, Marius Pedersen Engineering a společnost Environmental Services, což je 100procentní dcera finanční skupiny J&T.

MF vyhlásilo tendr na odstranění starých ekologických škod na konci roku 2008. Hodnota garancí za neodstraněné ekologické závazky státu, které vznikly před rokem 1992, je asi 115 miliard korun. Kritici soutěže tvrdí, že tendr je předražený a může připravit stát o desítky miliard korun. Samotnou cenu MF nechce kvůli běžícímu tendru zveřejnit.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy