Konkurz Sazky platí, vzkázal Pentě soud

Veronika Skálová Veronika Skálová
20. 7. 2011 11:34
Vrchní soud odmítl odvolání Gladiolusu a E-Investu proti konkurzu Sazky
Konkurz Sazky platí, řekl vrchní soud den poté, co Aleš Hušák stáhl své odvolání proti němu.
Konkurz Sazky platí, řekl vrchní soud den poté, co Aleš Hušák stáhl své odvolání proti němu. | Foto: Petr Protivánek

Praha - Konkurz na loterijní společnost Sazka platí, rozhodl Vrchní soud v Praze. Ten zamítl odvolání společnosti Gladiolus, která zastupuje zájmy skupiny Penta a firmy E-Invest.

Informovala o tom mluvčí Sazky Lenka Tichá. "Vrchní soud zastavil řízení o odvolání dlužníka společnosti Sazka proti prohlášení konkurzu a odmítl zbývající odvolání věřitelů," uvedla Tichá.

V úterý své původní odvolání proti konkurzu Sazky stáhl předseda představenstva Aleš Hušák. Zástupci skupiny Penta to označili za jednoznačný krok směrem ke spojenectví s největšími věřiteli Sazky - PPF a KKCG.

"Zpětvzetí odvolání pana Hušáka bylo vzato na vědomí tím způsobem, že bylo řízení zastaveno. Odvolání dvou společností bylo odmítnuto," řekl ČTK mluvčí pražského vrchního soudu Jan Fořt. Soud odůvodnění rozhodnutí v nejbližší době zveřejní na internetových stránkách.

Skupiny PPF a KKCG už dříve daly najevo, že by konkurz prosazovaly znovu i tehdy, pokud by jeho první vyhlášení soud zrušil.

"Rozhodnutí vrchního soudu je dobrou zprávou nejen pro věřitele, ale i pro Sazku samotnou, protože znamená, že mohou být dokončeny kroky, které povedou k její záchraně a dalšímu rozvoji do budoucna," uvedl Dan Plovajko, mluvčí skupiny KKCG.

Penta chce transparentní dražbu Sazky

Už méně spokojení jsou s rozhodnutím vrchního soudu zástupci společnosti Penta. "S největší pravděpodobností se odvoláme i k Nejvyššímu soudu. V každém případě ale očekáváme, že pan Cupka vyhlásí veřejnou dražbu, která umožní maximalizovat hodnotu konkurzní podstaty a že tato dražba proběhne transparentně a férově," uvedl mluvčí Penty Martin Danko.

Konkurenční sázková společnost Fortuna, kterou Penta vlastní, totiž jako první po vyhlášení konkurzu na Sazku přišla s nabídkou na její odkup. Nabízí dvě až dvě a půl miliardy korun za loterijní byznys Sazky, tedy za její značku, ochranné známky jejích her či smlouvy s obstaravateli a majitelem sítě terminálů. Nabídka nezahrnuje pozemky a nemovitosti.

Sazka, která nyní podléhá insolvenčnímu správci Josefu Cupkovi, momentálně žije z půjčky od společnosti Moranda, kontrolované skupinou PPF. Úvěrová smlouva, kterou schválil věřitelský výbor, počítá se sumou až 500 milionů korun. Ta má pomoci zajistit běžný chod společnosti.

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Vladimír Dbalý a další tři lidé jsou znovu obžalovaní v kauze zakázek Nemocnice Na Homolce

Státní zástupce znovu obžaloval bývalého ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého a další tři lidi v takzvané třetí větvi kauzy zakázek tohoto zdravotnického zařízení. Uvedla to ČT. Znovu před soud půjde i Dbalého bývalý náměstek Michal Toběrný a Jan Valtr, který figuruje v jiných kauzách jako spolupracovník lobbisty Iva Rittiga. Již dříve chtěl soud stíhání zastavit, státní zástupce ale nesouhlasil.

Třetí větev kauzy spadá do období mezi lety 2006 až 2011 a zahrnuje mimo jiné zmanipulování tendru nemocnice na dodání zařízení pro pracoviště navigované neurochirurgie.

Zdroj: Domácí
před 32 minutami

Dominantní kanoista Fuksa si na MS zajistil finále na 500 metrů

Kanoista Martin Fuksa na mistrovství světa dominoval v rozjížďce na 500 metrů a s přehledem si zajistil nedělní finále. Tam může získat třetí světový titul na této neolympijské trati. Rozjížďku na 500 metrů vyhrál na šampionátu v Kodani také kajakář Jakub Zavřel, ale tam se přímo do finále nepostupovalo. Mistra Evropy z roku 2017 a letošního bronzového medailistu z ME Zavřela tak čeká v sobotu semifinále.

před 43 minutami

Ministr zahraničí Kulhánek vystoupí s projevem na Valném shromáždění OSN. Hlavním tématem bude Afghánistán

Českou delegaci na 76. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů (OSN) v New Yorku ve dnech 20. až 25. září povede ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Loni a předloni Českou republiku zastupoval premiér Andrej Babiš (ANO). S národním projevem vystoupí v rámci všeobecné rozpravy v rámci sobotního programu.

Jedním z hlavních témat shromáždění bude situace v Afghánistánu poté, co se po odchodu spojeneckých vojsk moci v zemi ujalo radikální hnutí Tálibán.

Proslov bude mít ministr Kulhánek také na setkání k Všeobecné úmluvě o zákazu jaderných zkoušek a na ministerských setkáních k odpovědnosti chránit a k Mezinárodnímu trestnímu soudu. Zúčastní se i neformálního jednání šéfů diplomacií zemí Evropské unie.

Zdroj: Domácí
Další zprávy