Hodinky Prim znovu v kurzu. Jako luxusní zboží

Hodinky Prim znovu v kurzu. Jako luxusní zboží
Za socialismu vyráběla firma Prim v omezených sériích i speciální verze hodinek pro letectvo a speciální jednotky. Zvláště typ Orlík je dnes sběrateli mimořádně ceněn
A třeba i takhle vypadají primky současnosti. Model Coupér designérky Lenky Súkupové z kolekce ARTEU 2009. Ceny takových hodinek nejdou pod 17 tisíc korun
Jejich výrobce, společnost ELTON hodinářská a.s., představila své výrobky a technologii i vloni na podzim na mezinárodní přehlídce designu v Praze-Holešovicích.
K vidění zde byly rozličné modely vycházející z designu klasických Primek a šedesátileté tradice.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
22. 3. 2010 13:58

Před rokem 1989 je nosil skoro každý. Jejich výroba podléhala dobovým požadavkům, musely být spolehlivé i dostupné za lidovou cenu. S otevřením trhu se zájem lidí přesunul k zahraničním značkám a elektronickým časoměřičům. A dnes, 20 let po revoluci, se fajnšmekři vrací k tradici - z hodinek Prim se stal luxusní rukodělný výrobek, známka vkusu a kvality.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy