Hodinky Prim znovu v kurzu. Jako luxusní zboží

Hodinky Prim znovu v kurzu. Jako luxusní zboží
Za socialismu vyráběla firma Prim v omezených sériích i speciální verze hodinek pro letectvo a speciální jednotky. Zvláště typ Orlík je dnes sběrateli mimořádně ceněn
A třeba i takhle vypadají primky současnosti. Model Coupér designérky Lenky Súkupové z kolekce ARTEU 2009. Ceny takových hodinek nejdou pod 17 tisíc korun
Jejich výrobce, společnost ELTON hodinářská a.s., představila své výrobky a technologii i vloni na podzim na mezinárodní přehlídce designu v Praze-Holešovicích.
K vidění zde byly rozličné modely vycházející z designu klasických Primek a šedesátileté tradice.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
22. 3. 2010 13:58

Před rokem 1989 je nosil skoro každý. Jejich výroba podléhala dobovým požadavkům, musely být spolehlivé i dostupné za lidovou cenu. S otevřením trhu se zájem lidí přesunul k zahraničním značkám a elektronickým časoměřičům. A dnes, 20 let po revoluci, se fajnšmekři vrací k tradici - z hodinek Prim se stal luxusní rukodělný výrobek, známka vkusu a kvality.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy