eBay spouští českou verzi, aukci si stále nezaložíte

Zpravodajská směna
26. 3. 2010 8:38
Přestože byla oficiálně spuštěna tuzemská verze portálu, Češi jsou omezováni
Logo eBay
Logo eBay | Foto: eBay

Kalifornie - Populární internetová aukce eBay po půl roce testování oficiálně spustila českou verzi. Uživatelé z ČR ale mohou nakupovat jen zahraniční zboží, možnost zakládat vlastní aukce zatím stále nemají.

eBay informovala o oficiálním startu tuzemské verze své aukční služby prostřednictvím tiskové zprávy.

Samotné nastavení účtu ale i pro adresu eBay.cz zůstalo v angličtině.

Během testování, které bylo spuštěno v říjnu minulého roku, aukce zaznamenala značný nárůst tuzemské aktivity. Počet  registrovaných uživatelů se zvýšil téměř o 60 procent a o 50 procent vzrostl i objem položek, které Češi zakoupili.

Češi kupují hlavně hodinky a boty

Čeští uživatelé eBay nejčastěji nakupují z německých, amerických a britských virtuálních obchodů; největší zájem je o dámskou obuv, hodinky a příslušenství k mobilním telefonům.

Stránky eBay International Market byly uvedeny do provozu také pro Rusko, Řecko, Dánsko, Norsko a Švédsko.

eBay je s více než 90 miliony aktivních uživatelů největším internetovým obchodním portálem na světě. V provozu je od roku 1995.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy