Čedok sní o téměř třech miliardách

ČTK, eko
28. 6. 2006 16:12
Praha - Již šestý rok je největší tuzemská cestovní kancelář v zisku. V letošním roce dokonce očekává zvýšení tržeb na 3,1 miliardy korun.

Zisk by se měl podle odhadu pohybovat před zdaněním kolem 40 milionů. Loni byl hospodářský výsledek před zdaněním 30 milionů korun.

Akcionáři firmy, která je podle počtu prodaných zájezdů do zahraničí největší tuzemskou cestovní kanceláří, na dnešní valné hromadě schválili loňské hospodaření.

Zisk bude po doplnění rezervního a sociálního fondu použit k úhradě ztrát z minulých období.

Loni Čedok zvýšil tržby o 159 milionů na 2,83 miliardy Kč. Společnost je zisková šestý rok v řadě. Největším vlastníkem s 68 procenty akcií je akciová společnost Unimex Group.

Čtyři největší cestovní kanceláře v zemi, tedy Čedok, Fischer, Firo-Tour a Exim Tours, ovládají přes polovinu trhu.

Letos očekávají, že prodají dohromady 765 000 zájezdů do ciziny. Meziročně by tak na dovolenou s některou CK z velké čtyřky jelo o 12 procent Čechů víc než loni.

 

Právě se děje

před 3 minutami

ÚOHS potrestal pět firem, uzavřely kartelovou dohodu na IT zakázku v Přerově

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potrestal pět společností, které se zabývají přenosem dat a informací, pokutami v souhrnné výši přesahující 118 milionů korun. Důvodem byla kartelová dohoda, kterou firmy AutoCont, Tesco SW, O2 Czech Republic, Emos a Bach systems uzavřely o veřejné zakázce vypsané přerovskou radnicí. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

Kartelovou dohodu úřad potrestal letos v únoru, o rozhodnutí ale informoval až nyní po nástupu nového předsedy Petra Mlsny. Ten chce o rozhodnutích informovat častěji a více je zdůvodňovat.

"Uvedené společnosti si prostřednictvím vzájemných kontaktů a výměny informací rozdělily plnění veřejné zakázky zadávané městem Přerovem a všechny (s výjimkou společnosti O2 Czech Republic) se podílely i na tvorbě zadání předmětné zakázky, a to vše s cílem ovlivnit její výsledek tak, aby nabídka, na jejímž plnění se budou všichni účastníci řízení podílet, byla vítězná," uvedl úřad v tiskové zprávě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Živnostníci budou moci využít dobrovolně paušální daň, novelu podepsal prezident

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci od příštího roku platit dobrovolně takzvanou paušální daň. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Počítá s tím novela o daních z příjmů, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Pro příští rok by měla podle dosavadních informací činit paušální daň 5469 korun za měsíc. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí také odpadne důvod k většině kontrol.

Paušální daň bude složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Nejvýhodnější bude paušální daň podle odborníků pro živnostníky s výdajovým paušálem, kteří ale zároveň neuplatňují daňové slevy na děti a manželku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy