Čech povede divizi HP, bude velet bilionu korun ročně

ČTK, red eko
14. 4. 2010 10:03
Novým výkonným ředitelem divize v Hewlett-Packard je Jan Zadák
Jan Zadák v HP povýšil
Jan Zadák v HP povýšil | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Novým výkonným ředitelem podnikové divize Enterprise Business společnosti Hewlett-Packard pro region Evropy, Blízkého východu a Afriky jmenovalo vedení firmy Čecha Jana Zadáka. Zadák, který dosud působil jako obchodní ředitel divize, se tak stal zřejmě nejvyšším výkonným manažerem IT firmy pocházejícím z Česka.

Oznámila to agentura ČTK s odvoláním na zástupce Hewlett-Packard.

Zadák ve funkci nahradil Francesca Serafiniho, který byl nově jmenován na post výkonného ředitele Hewlett-Packard pro oblast rozvojových trhů.

Zadák zároveň zůstal senior viceprezidentem Hewlett-Packard. Jeho přímým nadřízeným v obchodní jednotce Enterprise Business, která má obrat 54 miliard dolarů (zhruba 993,4 miliardy korun), bude výkonný viceprezident pro obchod, marketing a strategii Thomas Hogan.

Jan Zadák

  • Narozen 1964
  • Absolvoval FEL ČVUT, roku 1991 studoval rok na univerzitě v Norimberku, roku 1992 na FEL ČVUT obhájil disertační práci.
  • Pracoval pět let ve společnosti Olivetti Czech Republic & Central and Eastern Europe, od roku 1997 ve společnosti Compaq Computer, od roku 2001 jako generální ředitel české pobočky.
  • Hrál důležitou roli při integraci obou poboček po fúzi HP/Compaq v roce 2002 jako ředitel tehdejší HP Enterprise Systems Group pro region ISE.

V řídících strukturách nadnárodních počítačových firem působí několik Čechů. V rámci Hewlett-Packard je to ještě například Senta Čermáková, která je celosvětovou ředitelkou vztahů s médii a analytiky v oblasti technologických služeb. Jako nejvyšší reprezentant softwarového gigantu Microsoft pro Evropu zase působí Jan Mühlfeit. Šéfem vývojářského týmu operačního systému Windows stejné společnosti je rovněž Čech Aleš Holeček.

Před svým nástupem do Hewlett-Packard pracoval Zadák pět let ve společnosti Olivetti, v níž zastával několik vedoucích obchodních a marketingových pozic v rámci České republiky i středoevropského a východoevropského regionu. V roce 1997 nastoupil na pozici regionálního obchodního ředitele pro síťové a komunikační produkty společnosti Compaq Computer. V roce 2001 byl následně jmenován generálním ředitelem společnosti Compaq Computer v České republice.

Po spojení Compaqu s Hewlett-Packard v roce 2002 se stal obchodním ředitelem divize Enterprise Systems Group (ESG) v regionu střední a východní Evropy, Blízkého východu a Afriky. Před třemi roky se stal obchodním ředitelem podnikové divize Hewlett-Packard v regionu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 44 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Několik stovek lidí demonstrovalo v Praze a v Brně za klima

Několik stovek lidí v pátek v pražských a brněnských ulicích demonstruje, aby před blížícími se volbami upozornili na klimatickou krizi. Protest v Praze demonstranti zahájili na Malostranském náměstí symbolicky za minutu dvanáct pokřikem "Teď nebo nikdy", po projevech se vydali na pochod centrem města. Podle aktivistů totiž politici stále nedělají dost pro ochranu klimatu.

Ulicemi Brna prošly další asi dvě stovky studentů. Organizátoři a další řečníci nejprve upozornili na dopady změn klimatu. "Z těchto voleb musí vzejít vláda, které nebude lhostejný boj za klimatickou spravedlnost," řekl Ctibor Prokop, student tišnovského gymnázia a mluvčí hnutí Fridays for Future.

Protesty jsou součástí celosvětové akce ekologického hnutí Fridays for Future, jehož členové zformulovali klimatické požadavky, podle nichž by lidé měli vybírat budoucí českou vládu. Je mezi nimi například udržení oteplení planety pod 1,5 stupně Celsia, přechod od preferování hrubého domácího produktu ke zjišťování stavu přírody a klimatu nebo ochrana klimatu jako priorita příští vlády. Politické strany pak podle těchto kritérií oznámkovali, nejlépe podle aktivistů dopadli Piráti se starosty a Strana zelených.

Zdroj: ČTK
Další zprávy