Babiš posílí v dřevařství, kupuje Jilos Horka

ČTK ČTK
15. 1. 2013 7:01
Firma s půlmiliardovými tržbami vyrábí a prodává řeziva, palety či štěpky
Andrej Babiš na snímku z října 2012.
Andrej Babiš na snímku z října 2012. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Agrofert Holding podnikatele Andreje Babiše posílí v dřevařském průmyslu.

Podle informací E15 koupil prostřednictvím lesnické společnosti Wotan Forest firmu Jilos Horka s půlmiliardovými tržbami, která vyrábí a prodává řeziva, palety, štěpky a dřevěná paliva. Smlouva byla podepsána 8. ledna, cenu transakce firmy nezveřejnily. Prodej podléhá schválení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

"Cílem akvizice je využití synergie se skupinou Agrofert v oblasti prodeje produktů v rámci celého holdingu, a to i v zahraničí, a rovněž umožní společnosti využít synergie v oblasti nákupu surovin," uvedla mluvčí skupiny Agrofert Soňa Křítková.

Společnost Wotan Forest, kterou Agrofert koupil předloni, si může od koupě Jilosu slibovat vylepšení pozice na trhu, neboť předloni i loni hospodařil se ztrátou. V roce 2011 činila 163 milionů korun, píše E15. Tržby Jilosu dosáhly v roce 2010 513 milionů korun a čistý zisk činil 25 milionů korun.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Pokud to bude nutné pro bezpečnost, pozveme ruskou armádu, říká Lukašenko

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko uvedl, že je připraven nechat v Bělorusku rozmístit ruské jednotky, pokud by to bylo nezbytné pro bezpečnost společného svazového soustátí. V současnosti to potřeba není, uvedl Lukašenko podle médií. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov podle listu Kommersant uvedl, že Minsk nežádal Moskvu o rozmístění vojsk.

"Jestli to bude nutné pro bezpečnost svazového soustátí, které (s Ruskem) budujeme, budou zde (ruské jednotky) rozmístěny neprodleně. Nyní to ale není nijak nezbytné," řekl Lukašenko během porady o situaci. Podle státní agentury Belta ujistil, že Bělorusko je s to v případě potřeby v mžiku postavit do zbraně půl milionu vojáků.

"Pokud to bude málo, budou sem převedeny všechny ozbrojené síly Ruské federace. To se nikdy nestane. Ale pokud to bude nutné, nebudeme váhat," zdůraznil Lukašenko.

Mluvčí Kremlu Peskov na dotaz novinářů odpověděl, že vyslat ozbrojené síly do jiné země lze ze zákona jen na základě žádosti vedení této země k Moskvě, což se ale v případě Běloruska nestalo. Kommersant připomněl, že prezident Vladimir Putin dříve upozornil, že svazové soustátí s Běloruskem představuje "určitou úroveň integrace", a ne stát v přímém smyslu slova. A úroveň integrace ve svazovém soustátí je podle Putina nižší než v Evropské unii.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Trump chtěl po ministerstvu spravedlnosti, aby loňské volby označilo za zkorumpované, píše se v poznámkách bývalého náměstka zveřejněných Kongresem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Českokrumlovsku se srazilo na přejezdu auto s vlakem, zranili se tři lidé

Při srážce automobilu s vlakem u Holubova na Českokrumlovsku se zranili dospělý člověk a dvě děti z auta. Záchranáři je převezli do nemocnice. Podle prvotních informací řidič auta vjel na přejezd i přes výstražné znamení. Novináře o tom informovala ve zprávě mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.

"Na místě záchranáři ošetřovali tři zraněné osoby: Muž musel být v rámci poskytnutí akutní přednemocniční péče napojen na umělou plicní ventilaci a ze závažnými mnohačetnými poraněními převezen ve stabilním stavu na anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice České Budějovice," uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová. Dodala, že o zdravotním stavu dětí nelze poskytnout detailní informace kvůli jejich věku.

Ve vlaku cestovalo přibližně 45 lidí. Nehoda se stala po 14:00 na železniční trase mezi Českými Budějovicemi a Černým Křížem. Provoz na trati je vdaném úseku podle odhadů Českých drah minimálně do 17:00 přerušen. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy