Diskuse k článku: Aero dodalo americké firmě Draken 12 letounů L-159, posledních osm poputuje do USA do konce roku

Aero dodalo americké firmě Draken 12 letounů L-159, posledních osm poputuje do USA do konce roku Aero Vodochody už dodalo americké firmě Draken 12 letounů L-159, nyní připravuje poslední várku šesti letounů určených k výcviku pilotů a dvou určených na náhradní díly. "Všechny zbývající letouny pro našeho amerického zákazníka by měly odejít ještě v průběhu letošního roku," řekl Tobiáš Tvrdík z Aera Vodochody. Aero pro firmu obnovuje dvě desítky strojů, Draken je zakoupil od ministerstva obrany, obchod šel přes Aero Vodochody. Dva stroje odejdou do USA ještě ve třetím čtvrtletí letošního roku. "Zhruba co tři měsíce posíláme přes oceán firmě Draken International dva letouny," uvedl Tvrdík. Na místo vždy letí tým inspektorů Aera, kteří dohlíží na finální montáž a zkoušky letounu.

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor odstraní z diskuse na Aktuálně.cz. Při opakovaném porušení kodexu Vám administrátor může zablokovat možnost přispívat do diskusí na Aktuálně.cz. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz.

Právě se děje

před 5 hodinami

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

Další zprávy