Prohlédněte si málo známé architektonické skvosty Česka

Foto: Pavel Frič / TITANIC
Věra Tůmová
8. 2. 2013 1:00

Kaple, náves, kašna, krematorium, včelín, ale i středověká obranná věž, větrný mlýn či malá vodní elektrárna. Jde sice o převážně drobné stavby, ale představují umělecké perly se zvláštním příběhem. Do 30. června je přiblíží výstava v Národním technickém muzeu v Praze a podrobně pak publikace nakladatelství Titanic s názvem Drobné perly české architektury.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy