Mozaika v novém: Obložte zeď perletí, kamenem či zlatem

td
20. 2. 2012 21:11
Do moderního interiéru patří mozaika, z koupelny se přesouvá na podlahu a do obýváku
Foto: ravak.cz

Barevné mozaiky zkrášlovaly lidská obydlí již před tisíci let a nikdy nevyšly úplně z módy. V nejrůznějších obměnách se neustále vrací do interiéru i exteriéru a představují malá umělecká dílka, která umožňují vyjádřit osobnost i vkus vlastníka bytu. Navíc lze na trhu sehnat desítky různých barev, ale i dekorů a materiálů, ze kterých je mozaika vyrobena, což z ní dělá velmi univerzální doplněk.

Nudnou koupelnu snadno oživí barevný mozaikový pás

V českých domácnostech se lze s mozaikou nejčastěji setkat na obkladech koupelen. Drobné různobarevné čtverečky totiž skvěle oživí jednobarevné dlaždice a dodají koupelně moderní nádech. Dobře také poslouží při obkladu zaoblené vany a dalších nerovnoměrných ploch.

Vzhledu mozaiky se v poslední době dokonce přizpůsobuje i standardní dlažba z velkoformátových dlaždic. Méně obvyklým způsobem aplikace mozaiky je ozvláštnění podlahy, pro které se používají spíše větší dlaždičky atypického tvaru a rozdílných, ale sladěných barev.

Nebojte se experimentovat, ozdobte si obývák!

Uplatnění najdou drobné barevné dlaždičky i v kuchyni, kde bezpečně ochrání zeď za varnou a pracovní deskou. Odvážnější milovníci designu mohou mozaikou oblepit i zdi v obývacím pokoji, kde budou lesklé kachličky nahrazovat závěsné dekorace. Vybírat lze z mnoha nejrůznějších motivů a materiálů, v poslední době ale zažívá velký boom přírodní vzhled. Oblíbenosti tak kraluje kámen, luxusní dojem vzbuzuje zlatý lesk nebo perleťové odlesky.


 

Právě se děje

před 39 minutami

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy