Mozaika v novém: Obložte zeď perletí, kamenem či zlatem

td
20. 2. 2012 21:11
Do moderního interiéru patří mozaika, z koupelny se přesouvá na podlahu a do obýváku
Foto: ravak.cz

Barevné mozaiky zkrášlovaly lidská obydlí již před tisíci let a nikdy nevyšly úplně z módy. V nejrůznějších obměnách se neustále vrací do interiéru i exteriéru a představují malá umělecká dílka, která umožňují vyjádřit osobnost i vkus vlastníka bytu. Navíc lze na trhu sehnat desítky různých barev, ale i dekorů a materiálů, ze kterých je mozaika vyrobena, což z ní dělá velmi univerzální doplněk.

Nudnou koupelnu snadno oživí barevný mozaikový pás

V českých domácnostech se lze s mozaikou nejčastěji setkat na obkladech koupelen. Drobné různobarevné čtverečky totiž skvěle oživí jednobarevné dlaždice a dodají koupelně moderní nádech. Dobře také poslouží při obkladu zaoblené vany a dalších nerovnoměrných ploch.

Vzhledu mozaiky se v poslední době dokonce přizpůsobuje i standardní dlažba z velkoformátových dlaždic. Méně obvyklým způsobem aplikace mozaiky je ozvláštnění podlahy, pro které se používají spíše větší dlaždičky atypického tvaru a rozdílných, ale sladěných barev.

Nebojte se experimentovat, ozdobte si obývák!

Uplatnění najdou drobné barevné dlaždičky i v kuchyni, kde bezpečně ochrání zeď za varnou a pracovní deskou. Odvážnější milovníci designu mohou mozaikou oblepit i zdi v obývacím pokoji, kde budou lesklé kachličky nahrazovat závěsné dekorace. Vybírat lze z mnoha nejrůznějších motivů a materiálů, v poslední době ale zažívá velký boom přírodní vzhled. Oblíbenosti tak kraluje kámen, luxusní dojem vzbuzuje zlatý lesk nebo perleťové odlesky.


 

Právě se děje

před 45 minutami

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic. U sjezdu z dálnice D1 se ve směru na Ruzyň srazilo nákladní auto s dodávkou. Před místem nehody se tvoří kolona. Vyplývá to z informací pražské policie a na dopravním webu Ředitelství silnic a dálnic.

Nehoda se stala kolem 07:15 na 77. kilometru Pražského okruhu. "Probíhá vyprošťování osoby. Doprava je zastavena v obou směrech a okruh je neprůjezdný," uvedla na Twitteru police. Její mluvčí Jan Rybanský doplnil, že orientační dechová zkouška u řidičů byla negativní.

Zdroj: ČTK
Další zprávy