Kam s televizí? Připevněte ji na zeď

Andrea Berniová
14. 12. 2012 12:42
Televizor může být připevněn ke speciálnímu držáku, který se přimontuje ke zdi. Jde to s plochou i klasickou televizí
Připevněte televizor na zeď
Připevněte televizor na zeď | Foto: Isifa/Thinkstock

Kde máte doma umístěnou televizi? Stojí na skříňce, nebo jste si koupili speciální televizní stolek, který navíc nabízí ještě prostor třeba na DVD přehrávač či DVD nosiče? Možná je to zbytečné. Obzvlášť pokud máte malý byt, je televizní stolek jen dalším kusem nábytku, který zabírá místo. Pokud jste si koupili plochou televizi, můžete si ji připevnit na zeď. Vypadá to opravdu efektně.

Kupte si držák na televizi

Jak na to? Seženete speciální držák, který přivrtáte do zdi. K němu pak televizor připevníte. Nemusíte se bát, držák rozhodně nebude zepředu vidět. Budete mít pocit, že je televize ke zdi přilepená. Seženete i držák, který se dá natáčet do stran. Můžete tedy pro televizi zvolit takovou polohu, která vám bude při jejím sledování vyhovovat nejvíce.

Pokud máte opravdu rádi pohodlí, kupte si polohovací držák na dálkové ovládání. Ten bude televizor natáčet do vhodného úhlu. Stačí jen stisknout tlačítko z pohodlí vaší sedačky a televizor zaujme takovou polohu, která pro vás bude ideální.

Připevnění televize ke zdi je dobrým řešením pro malý byt či malou místnost. Té většinou prospěje co nejméně nábytku a jiných zbytečných předmětů. Když připevníte televizi na zeď, rozhodně nebude překážet a nezabere místo.

Plochou televizi doma nemáte, ale přesto potřebujete víc místa? Seženete držák i na klasickou televizi. Někdy je k němu ještě připevněná polička, kam můžete umístit třeba DVD přehrávač. Toto řešení nebude vypadat tak elegantně jako u plochého televizoru, ale rozhodně ušetří prostor v bytě.

 

 

Právě se děje

před 29 minutami

Súdán je připraven uznat Izrael, pokud to schválí parlament

Súdánský premiér Abdalláh Hamduk je připraven normalizovat vztahy s Izraelem, pokud krok schválí dosud neustanovený parlament. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na súdánské vládní zdroje.

Zjištění je podle Reuters dosud nejzřetelnějším náznakem, že Hamduk je pod tlakem Spojených států ochoten uvažovat o navázání diplomatických styků s Izraelem. Uznání židovského státu přesto v nejbližší době není na pořadu dne, neboť súdánský přechodný parlament se dosud nesešel a není jasné, kdy tak učiní.

Současná úřednická vláda byla ustanovena po dlouhých jednáních mezi zástupci civilistů a vojenskými představiteli, jež následovala po skončení vlády dlouholetého prezidenta Umara Bašíra. Toho loni v dubnu svrhla armáda. Dalšími přechodnými institucemi jsou takzvaná suverénní rada a dosud neexistující parlament. Tyto instituce mají zemi spravovat tři roky, do konání voleb.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

NATO chce chránit družice. Země schválily vznik vesmírného centra na základně v německém Ramsteinu

Severoatlantická aliance vybuduje nové středisko vesmírných operací na základně v německém Ramsteinu. Shodli se na tom dnes ministři obrany NATO, kteří debatovali o možnostech zlepšení ochrany aliančních satelitů před možnými útoky protivníků. Zástupci spojeneckých vlád během videokonference také potvrdili závazky svých zemí zvyšovat obranné výdaje, které by podle dlouhodobého plánu měly do roku 2024 dosáhnout dvou procent hrubého domácího produktu členských států.

"Loni jsme vyhlásili vesmír za další operační doménu NATO. Dnes jsme podnikli další významný krok," řekl novinářům po jednání generální tajemník aliance Jens Stoltenberg. Lídři spojeneckých zemí se už v prosinci shodli, že po zemi, vodě, vzduchu a kyberprostoru bude aliance provádět společné operace i na oběžné dráze.

V novém středisku při letecké základně v Německu by měli působit vojenští experti, kteří budou poskytovat podporu budoucím vesmírným aktivitám aliance. K ochraně satelitů by měli přispět například vyhodnocováním možných hrozeb a poskytováním informací o tom, jak jim čelit.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Centrální bankéři jsou v pasti, cena zlata bude do konce desetiletí 2,5krát vyšší, soudí ekonom

Cena zlata bude zřejmě dál růst. Do konce tohoto desetiletí dosáhne 4800 dolarů za unci, zvýší se tedy dvaapůlkrát proti dnešní hodnotě. Na konferenci Vyšehradské fórum to dnes řekl rakouský ekonom společnosti Incrementum AG Ronald-Peter Stoeferle.

Centrální bankéři po celém světě jsou podle Stoeferleho chyceni v pasti nulových úrokových sazeb. Globální předlužení a nedostatek prostoru pro zvyšování sazeb jsou nejdůležitějšími faktory ovlivňujícími cenu zlata, uvedl ekonom. Představitele vídeňské ekonomické školy znepokojuje vývoj v posledních letech, zejména růst globálního dluhu a extrémní měnová opatření přijatá centrálními bankami. "Systém nekrytých úvěrových peněz coby základ dnešní ekonomiky není udržitelný. Při investování by se lidé měli dívat za horizont současného měnového systému," vysvětlil Stoeferle.

Takzvaná rakouská škola vychází z ekonomického a sociálního myšlení, které se nezaměřuje na matematické modely. Ekonomiku nevidí pouze jako objekt státněpolitické regulace a centrální kontroly.

"Rakouská ekonomická škola nevychází z fiktivního 'homo economicus', ale bere v úvahu všechny relevantní parametry reálného světa, vychází z povahy a psychologie lidské činnosti. Většina zemí světa jde přesně opačným směrem, tedy více intervencí, méně kapitalismu na volném trhu, více inflace," upozornil Stoeferle.

Zdroj: ČTK
Další zprávy