Vašemu interiéru něco chybí? Zkuste obrazy či plakáty

Andrea Berniová
30. 8. 2012 9:00
Líbí se vám malba a kresba? Pořiďte si domů obraz. Fandíte spíš fotografii? Pak se vám budou líbit plakáty
Obrazy dokážou interiér oživit
Obrazy dokážou interiér oživit | Foto: Ritzy.cz

Přemýšlíte, jak ozvláštnit holé stěny interiéru? Netroufáte si zkusit třeba vzorované tapety? Vyberte tedy něco menšího. Co třeba obraz? Pokud se vám pod tímto označením okamžitě vybaví nezajímavá a někdy nepříliš realistická malba v nemoderním zlaceném rámu, kterou jste vídávali u babičky, zkuste si rozšířit obzory. Dnes mohou obrazy vypadat úplně jinak. Co se týče rámu, bývá těžké sladit ho (barevně i materiálově) se zbytkem interiéru. Ale obraz se bez problémů obejde i bez rámu - a máte o starost méně.

Vyberete klasiku, anebo abstrakci?

Jaké obrazy jsou tedy dnes oblíbené? Dobře vypadají detailní malby různých květů. Seženete i tři podobné obrazy o stejných rozměrech, které můžete pověsit vedle sebe. Rozhodně upoutají pozornost. Na atraktivitě neztrácejí ani obrazy zachycující krajinu či moře. Ale proč se zaměřovat jen na realistické malby? Do moderního interiéru se mohou hodit i abstraktní obrazy. Možná nebude na první pohled jasné, co všechny barvy a tvary znamenají. O to je ale výtvor zajímavější.

I plakáty mohou vypadat dobře

Pokud vás z umění zajímá více fotografie než malba či kresba, určitě oceníte velmi široký výběr různých plakátů, které seženete v hobby marketech, ale i v některých prodejnách s nábytkem. Slovo plakát už dnes dávno neoznačuje jen nevkusnou podobiznu celebrity. Seženete plakáty s mnoha zajímavými motivy. Záleží jen na vašem vkusu. Oblíbené jsou plakáty zobrazující přírodu - květy, stébla trávy s kapkami rosy, les zahalený do mlžného oparu. Pokud si na přírodu moc nepotrpíte, mohly by se vám líbit plakáty zachycující centra známých měst. Nezapomíná se ani na děti. Můžete jim koupit velký plakát s jejich oblíbenou pohádkovou postavičkou.


 

 

Právě se děje

před 54 minutami

Kapela Green Day nebo raper Stormzy kvůli koronaviru ruší asijské turné

Americká rocková kapela Green Day, která 19. června vystoupí na královéhradeckém festivalu Rock for People, v pátek zrušila asijské turné kvůli obavám z šíření koronaviru a omezení cestování i hromadných akcí. V Singapuru, Bangkoku, Tchaj-peji, Hongkongu, Soulu nebo Tokiu měla sestava vystoupit začátkem března předtím, než v květnu přejede do Evropy. "Víme, že je to otrava, a na vás všechny se těšíme. Lístky ale nevyhazujte, brzy oznámíme nová data koncertů," slibují Green Day. Kvůli koronaviru už koncerty v Asii odřekli také celosvětově úspěšný korejský boyband BTS, americký R&B zpěvák Khalid nebo britský raper Stormzy. Ten příští středu 4. března vystoupí v pražské Malé sportovní hale.

Zdroj: Reuters
před 2 hodinami

Trump nominoval do čela amerických rozvědek opět Johna Ratcliffea

Americký prezident Donald Trump nominoval do funkce šéfa amerických tajných služeb (DNI) znovu republikánského kongresmana Johna Ratcliffea, kritizovaného pro nedostatek zkušeností. Šéf Bílého domu svou volbu oznámil v noci na sobotu na twitteru.

Trump nominoval Ratcliffea do čela amerického civilního a vojenského špionážního aparátu již koncem července. Počátkem srpna však nominaci stáhl poté, co americká média a politici kritizovali Ratcliffeovy malé zkušenosti v oblasti tajných služeb.

Další zprávy