Dřevěná eurookna jsou odolná a dobře tepelně izolují

Andrea Berniová
3. 8. 2012 10:44
Tento typ oken z přírodního materiálu nabízí mnoho výhod, hodí se i do pasivních a nízkoenergetickýh domů

Přemýšlíte o výměně oken? Jde sice o významnou investici, ale nová okna s sebou nesou nesporné výhody. Kromě modernějšího a novějšího vzhledu budou také lépe těsnit. Díky tomu nebude v zimě z vašeho domu zbytečně unikat teplo. Vy ušetříte za vytápění a také pomůžete životnímu prostředí. Oblíbená jsou dnes plastová okna. Ale co zkusit dřevěná eurookna? Seženete je ve stroze moderním, ale i rustikálním designu. Výběr je na vás, řiďte se podle celkového vzhledu domu a podle vlastního vkusu.

Kombinovat není tak snadné

Dřevěná eurookna nabízejí delší životnost v porovnání s plastovými okny. Dřevo je navíc přírodní materiál, na rozdíl od plastu. Pokud se dřevěný rám okna poškodí, dá se opravit.

Dřevo se ale kombinuje hůře než bílý plast. Je potřeba vybrat i interiérové i vchodové dveře, podlahu či nábytek tak, aby se všechny tyto prvky hodily k barvě rámů.

Dvě, nebo tři skla?

Seženete různé typy eurooken. Bývají vybavena izolačním dvojsklem. Typ okna vyberte podle toho, co od něj očekáváte.

Můžete mít nejlevnější variantu a ušetřit. Nebo si připlatíte a získáte okno, které má lepší zvukově izolační vlastnosti a nepustí k vám domů hluk z okolí. Eurookno s trojsklem je vhodné pro nízkoenergetické stavby. Dokáže tedy dobře tepelně izolovat.

Eurookna jsou pevná a tvarově stálá. Jsou opravdu odolná, některé firmy na ně poskytují i desetiletou záruku.

Eurookna jsou vhodná i do pasivních domů

Pokud tedy toužíte po oknech z přírodního materiálu a chcete zajistit, aby se do vašeho domova nedostal hluk ani chlad, jsou eurookna tou správnou volbou. Tento typ oken se hodí do pasivních a nízkoenergetických domů, ale také do bytů.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Sanitka srazila v Praze na přechodu chodkyni, žena je vážně zraněná

Vážná zranění utrpěla ve středu večer chodkyně, kterou na pražských Vinohradech srazila převozová sanitka, řekla mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová. Policisté zjišťují okolnosti nehody a žádají případné svědky, aby se jim přihlásili, uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Auto osmadvacetiletou chodkyni srazilo na křižovatce Anglické a Londýnské ulice kolem 19:40, řekla policejní mluvčí. Neupřesnila, zda se nehoda odehrála na přechodu.

Záchranáři sraženou ženu odvezli do nemocnice. "Utrpěla mnohočetná poranění," uvedla Poštová. Zdůraznila, že se nejednalo o vozidlo pražských záchranářů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Při útoku u amerického Pentagonu zemřel policista i útočník, motiv je nejasný

Na autobusové zastávce uvnitř komplexu amerického ministerstva obrany v úterý zaútočil muž na člena ochranky Pentagonu a zabil ho. Sedmadvacetiletý pachatel pak následně zemřel při přestřelce. Podrobnosti incidentu, který si vynutil dočasné uzavření celého sídla amerického ministerstva obrany, zatím nejsou jasné, federální vyšetřovatelé nicméně sestavují profil útočníka a snaží se přijít na motiv jeho činu, napsala agentura AP.

Pachatelem byl podle několika vyšetřovatelů zřejmě Austin William Lanz. Podle nejmenovaných zdrojů AP se rozběhl na člena ochranky Pentagonu George Gonzaleze a pobodal ho do krku. Další policisté na místě útočníka následně zastřelili.

K útoku došlo na zastávce v bezprostřední blízkosti budovy Pentagonu, která je přestupní stanicí mezi metrem a řadou autobusových linek, a jíž denně prochází tisíce zaměstnanců ministerstva.

Mluvčí ministerstva obrany na úterní tiskové konferenci nechtěl médiím sdělit ani základní okolnosti útoku, jen zmínil, že byl napaden policista a že došlo k přestřelce. Nevyloučil také teroristický ani jiný motiv s tím, že nechce zasahovat do probíhajícího vyšetřování. Bližší informace neposkytl ani Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

Zdroj: ČTK
Další zprávy