Vchodové dveře by měly dobře vypadat a být odolné

Andrea Berniová
23. 5. 2012 16:15
Víte, jaké dveře můžete mít a jaké mají výhody?
typické dveře georgiánských domů, Dublin
typické dveře georgiánských domů, Dublin | Foto: Isifa/Thinkstock

Výběru vchodových dveří byste měli věnovat pozornost. U bytu v bytovém domě jsou často tím jediným, co stojí mezi zlodějem a vaším bytem (pokud bydlíte ve vyšším patře). I u domu je potřeba klást důraz na bezpečnost. Tam by ale navíc dveře měly ladit s okny a celkovým vzhledem domu.

Plastové nebo hliníkové?

Co se týče materiálu, můžete mít dveře z dřevěného masivu. Nebo plastové dveře, na jejichž povrchu se nachází dýha, laminát či fólie. Dýha není příliš levná a také může během let změnit barvu. Laminát je odolný a snadno se udržuje, ale opět nestojí zrovna málo. Třetí možností je fólie. Dobře se udržuje a její pořizovací cena není vysoká. Dokáže také imitovat vzhled dřeva, měla by být odolná proti vlhkosti a také barevně stálá.

Můžete mít i vchodové dveře z hliníku. Ty se hodí především k domům s modernějším vzhledem a jsou odolné. Je ale nutné se dveřmi sladit i okna. Dřevěná okna by s hliníkovými dveřmi nemusela vypadat dobře.

Výrobci nabízejí i ocelové dveře. Je také na vás, jak bude vypadat výplň dveří. Mají být neprůhledné? Nebo celé prosklené či s několika prosklenými částmi? Vybírejte podle svého vkusu. Pokud vás nebaví pokaždé hledat klíče, můžete si pořídit dveře, které se otevírají tak zvaným prstovým snímačem - stačí na něj jen přiložit prst a pokud je vás otisk uložen v paměti snímače, dveře se otevřou.

Pořiďte si bezpečnější dveře

Důležitá je i zvuková a také tepelná izolace dveří, stejně tak jejich odolnost proti vloupání. Přemýšlejte proto o bezpečnostních vchodových dveřích. Existují různé typy těchto dveří s různou odolností a tím i různým stupněm ochrany. Pokud bydlíte v rodinném domě, přidejte k bezpečnostním dveřím ještě bezpečnostní okna, protože právě okna budou dalším cílem zloděje, pokud se dovnitř nedostane dveřmi.

--------------------------------------------------------------------------------

Vchodové dveře - je třeba dobře přemýšlet při výběru.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy