Vchodové dveře by měly dobře vypadat a být odolné

Andrea Berniová
23. 5. 2012 16:15
Víte, jaké dveře můžete mít a jaké mají výhody?
typické dveře georgiánských domů, Dublin
typické dveře georgiánských domů, Dublin | Foto: Isifa/Thinkstock

Výběru vchodových dveří byste měli věnovat pozornost. U bytu v bytovém domě jsou často tím jediným, co stojí mezi zlodějem a vaším bytem (pokud bydlíte ve vyšším patře). I u domu je potřeba klást důraz na bezpečnost. Tam by ale navíc dveře měly ladit s okny a celkovým vzhledem domu.

Plastové nebo hliníkové?

Co se týče materiálu, můžete mít dveře z dřevěného masivu. Nebo plastové dveře, na jejichž povrchu se nachází dýha, laminát či fólie. Dýha není příliš levná a také může během let změnit barvu. Laminát je odolný a snadno se udržuje, ale opět nestojí zrovna málo. Třetí možností je fólie. Dobře se udržuje a její pořizovací cena není vysoká. Dokáže také imitovat vzhled dřeva, měla by být odolná proti vlhkosti a také barevně stálá.

Můžete mít i vchodové dveře z hliníku. Ty se hodí především k domům s modernějším vzhledem a jsou odolné. Je ale nutné se dveřmi sladit i okna. Dřevěná okna by s hliníkovými dveřmi nemusela vypadat dobře.

Výrobci nabízejí i ocelové dveře. Je také na vás, jak bude vypadat výplň dveří. Mají být neprůhledné? Nebo celé prosklené či s několika prosklenými částmi? Vybírejte podle svého vkusu. Pokud vás nebaví pokaždé hledat klíče, můžete si pořídit dveře, které se otevírají tak zvaným prstovým snímačem - stačí na něj jen přiložit prst a pokud je vás otisk uložen v paměti snímače, dveře se otevřou.

Pořiďte si bezpečnější dveře

Důležitá je i zvuková a také tepelná izolace dveří, stejně tak jejich odolnost proti vloupání. Přemýšlejte proto o bezpečnostních vchodových dveřích. Existují různé typy těchto dveří s různou odolností a tím i různým stupněm ochrany. Pokud bydlíte v rodinném domě, přidejte k bezpečnostním dveřím ještě bezpečnostní okna, protože právě okna budou dalším cílem zloděje, pokud se dovnitř nedostane dveřmi.

--------------------------------------------------------------------------------

Vchodové dveře - je třeba dobře přemýšlet při výběru.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Základní část NHL se bude hrát až do poloviny května

Vedení NHL rozhodlo o prodloužení základní části soutěže až do 16. května. K tomuto kroku vedlo elitní ligu odložení hned osmi zápasů Vancouveru kvůli nákaze nemocí covid-19. NHL nicméně stále počítá s tím, že ve zkrácené sezoně odehraje každý z týmů v souladu s původním plánem všech 56 utkání dlouhodobé fáze. Zatím však není jasné, kdy začnou vyřazovací boje o Stanley Cup.

Přestože bylo ve zhuštěném programu základní části, při němž čeká za normálních okolností každý klub 82 zápasů, odloženo od začátku sezony z důvodu koronavirové pandemie 54 utkání a dalších pět kvůli potížím s počasím, nenabrala NHL zatím nijak dramatický skluz. Původně měla dlouhodobá fáze skončit 8. května, již dříve byla prodloužena do 11. května.

Tým Canucks byl v rozehrané soutěži zasažen nákazou dosud nejvýrazněji. Různé formy koronaviru byly diagnostikovány u 21 hráčů a čtyř dalších zaměstnanců klubu. Kanadský celek, který má odehráno nejméně utkání (37) v soutěži, hrál kvůli tomu naposledy 24. března. Dnes už ale může začít s tréninkem, do zápasového zatížení pak naskočí v pátek soubojem s Edmontonem.

O začátku play off nebylo zatím rozhodnuto. "NHL bude i nadále sledovat a pečlivě vyhodnocovat průběh základní části, teprve pak bude definitivně oznámeno datum, kdy se začne hrát o Stanley Cup. S posledními změnami a posunutým koncem základní části v Severní divizi je ale možné, že zápasy prvního kola play off začnou ve Východní, Centrální a Západní divizi o pár dnů dříve než v Severní divizi," uvedla liga v tiskové zprávě.

S prodloužením základní části NHL se však zmenšil časový prostor hráčům, kteří posílí národní týmy na mistrovství světa v Lotyšsku. Rovněž posunutý šampionát, jehož spolupořadatelem mělo být původně i Bělorusko, začne v pátek 21. května. Hned v jeho úvodní den půjdou do akce i čeští hokejisté, které čeká souboj s Ruskem. Finále turnaje je pak naplánováno na neděli 6. června.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy