Bydlení v pivovaru láká na prostor i pěkný výhled

Bydlení v pivovaru láká na prostor i pěkný výhled
Technologický pokrok jim zde není cizí.
Přesto bych zde nečekal vjezd do podzemních garáží.
Vjíždět do nich budou budoucí obyvatelé nových loftových bytů.
Lochkov Lofts. Tak se nazývá nový bytový komplex, který vznikl z bývalého pivovaru.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
26. 10. 2011 18:39

Původně továrna na cikorku, později pivovar a sladovna. Teď jsou v areálu v pražském Lochkově nově zkolaudované loftové byty. Většina z celkem 76 bytů s "industriálními prvky", jak je označuje developer, nabízí prostor od 50 do 124 čtverečních metrů. Zatím jsou všechny byty v projektu volné, jejich cena se pohybuje od 49 657 korun za metr čtvereční po 57 145 tisíc za metr.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy