Bydlení v pivovaru láká na prostor i pěkný výhled

Bydlení v pivovaru láká na prostor i pěkný výhled
Technologický pokrok jim zde není cizí.
Přesto bych zde nečekal vjezd do podzemních garáží.
Vjíždět do nich budou budoucí obyvatelé nových loftových bytů.
Lochkov Lofts. Tak se nazývá nový bytový komplex, který vznikl z bývalého pivovaru.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
26. 10. 2011 18:39

Původně továrna na cikorku, později pivovar a sladovna. Teď jsou v areálu v pražském Lochkově nově zkolaudované loftové byty. Většina z celkem 76 bytů s "industriálními prvky", jak je označuje developer, nabízí prostor od 50 do 124 čtverečních metrů. Zatím jsou všechny byty v projektu volné, jejich cena se pohybuje od 49 657 korun za metr čtvereční po 57 145 tisíc za metr.

 

Právě se děje

před 15 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy