Automobilky v Česku loni vyrobily méně vozů. Pociťují zhoršení ekonomické situace

ČTK ČTK
16. 1. 2020 13:00
Tuzemské automobilky loni vyrobily celkem 1,427 563 osobních aut, což je o 0,7 procenta méně než v předchozím rekordním roce. Mírný pokles o zhruba deset tisíc vozů podle nich souvisí se zhoršující se ekonomickou situací ve světě a dalšími hrozbami, které nad autoprůmyslem visí, uvedlo Sdružení automobilového průmyslu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Škoda Auto svou produkci zvýšila o 2,5 procenta na rekordních 907 942 vozů. K tomu automobilce pomohl především odbyt v Evropě.

Kolínská automobilka TPCA udržela produkci na předchozí úrovni 210 tisíc aut a v nošovické Hyundai výroba poklesla o devět procent na 309 500 vozidel, což souvisí mimo jiné s ukončením výroby modelu ix20.

Video: Elektroauta pošlou na dlažbu tisíce lidí, baterie jsou drahé a nepraktické, říká Frei

Máme nejčistší auta v historii, říct, že je teď zakážeme, je ideologická zhůvěřilost, tvrdí v duelu DVTV redaktor Světa motorů Martin Frei. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 37 minutami

Zápasník Artur Omarov postoupil na olympijské hry

Zápasník Artur Omarov postoupil na olympijské hry. Na kvalifikačním turnaji v Sofii porazil tři soupeře a jako finalista si zajistil účast v Tokiu.

před 2 hodinami

Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia

Italský cyklista Filippo Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia a jako první se oblékl do růžového dresu. Mistr světa v této disciplíně porazil na trati dlouhé 8,6 km v Turíně krajana Edoarda Affiniho o deset sekund. Jediný český cyklista ve startovní listině 104. ročníku Jan Hirt do závodu vstoupil 135. místem.

Další zprávy